Výrobca: Lifefood
Kód produktu: 604
EAN 8594071484033
Dodanie: 1-3 dni
3.80€
Bez DPH: 3.17€
Varianty

Množstvo

Čokoláda z nepraženého kakaa Čerešne + orechy BIO (60% Cacao).  Jedinečná a nezabudnuteľná chuť. Ručná výroba.

Čokoláda je plná kúskov sušených zlatých čerešní, hrozienok, para orechov a mandlí. Jedinečnú chuť i konzistenciu dopĺňa Maca mletá. Bez mliečnych produktov, sójového emugátoru a rafinovaného cukru.

ZLOŽENIE: raw kakaové maslo bio 37%, raw kakaový prášok bio, raw sirup z agáve bio, para orechy bio 6%, sušené čerešne bio 6%, hrozienka bio, mandle bio 4%, maca mletá bio. Obsah kakaovej sušiny najmenej 60%.

ALERGÉN: môže obsahovať stopy iných orechov

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100G:

  • Energia: 2290kJ / 549kcal
  • Tuky: 46g (z toho nasýtené mastné kyseliny: 26g)
  • Sacharidy: 27g (z toho cukry: 19g)
  • Vláknina: 10g
  • Bielkoviny: 7g
  • Soľ: 0,02g

SKLADOVANIE: skladujte na suchom, tmavom a chladnom mieste pri teplote do 22°C. Nie je vhodné držať v chladničke. Nie je vhodné uchovávať v chladničke. Po otvorení spotrebujte do 10 dní.

KRAJINA PÔVODU: Česká Republika


Čokoláda patrí medzi najobľúbenejšie jedlá na svete a veľa ľudí západného sveta si nevie život bez nej ani predstaviť.  V dnešnej dobe sa totiž bežná čokoláda vyrába z pražených kakaových bôbov ich skvapalnením, mletím a potom zmiešaním s rafinovaným cukrom, sójovým lecitínom, mliečnymi produktami a stuženými tukmi a radou ďalších nie celkom vhodných prísad. U drahších čokolád ide v lepšom prípade „len“ o lecitín a cukor.

Vždy a bezvýhradne tomu však tak byť nemusí. Viete si predstaviť čokoládu, ktorá by bola výživná, chutná a pritom bez všetkých zmienených negatívnych aspektov? Znie to ako fantázia, ale živá čokoláda taká je.
Základným rozdielom oproti bežným čokoládam je, že je vyrábaná z nepraženého kakaa. Všetkny kakaové súčasti, ktoré obsahuje, sa vyrábajú z nepražených kakaových bôbov, vďaka čomu sa v čokoláde zachovajú všetky výživné hodnoty, ktoré semená plodov kakaovníka Theobroma Cacao (grécky Pokrm bohov) obsahujú.