Výrobca: Kváskové chleby
Kód produktu: 1720
Dodanie: 1-3 dni
3.40€
Bez DPH: 2.83€

Množstvo

TENTO TOVAR JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ LEN V PREDAJNI (ide o chladený tovar)

Pohánkovo - špaldový kváskový chlieb, vyrobený prírodným procesom kvasenia a mliečneho kysnutia, bez chemikálií všetkého druhu a bez droždia.

Chlebík je vákuovo balený, nekrájaný.

Kváskový chlieb je veľmi prospešný pre Vaše zdravie. Vysoký obsah vlhkej vlákniny v chlebíku prospieva Váším črevám, odstraňuje zápchu a nafukovanie.

Čistí steny čriev, zabraňuje premnoženiu zdraviu škodlivých kvasiniek a pliesni a tak zlepšuje ich schopnosť prijímať živiny a vylučovať škodliviny. Odstraňuje problémy s trávením, odstraňuje problémy s nafukovaním. Chráni pred vznikom rakoviny hrubého čreva a konečníka. Vysoký obsah vlhkej vlákniny zaručuje dostatočnú vlhkosť trávenej hmoty v hrubom čreve a tak odstraňuje rýchle a prirodzene zápchu.

Vláknina viaže škodlivé látky a odvádza ich z tela. Taktiež uľahčuje trávenie malého množstva ražného lepku sekalinu, ktorý v chlebe zostal po vykysnutí. Sekalin je omnoho menej škodlivý, ako pšeničný lepok gliadin. Raž na rozdiel od pšenice neprispieva k tvorbe tukov a hlienu a obmedzuje sklon k prejedaniu. Prirodzene sa chudne. Kvasený chlieb má všetkých päť základných chutí. Spoločne zo zeleninou tvorí dobrý základ jedálneho lístka jeho priaznivé účinky pocítite už po niekoľkých dňoch. Pôsobí proti nadváhe, zápche, zahlienení, zápalom, akné, mykózam, alergiam, čistí krv, je vhodný pre diabetikov a deti, zvyšuje odolnosť a vitalitu.

ZLOŽENIE: špaldová múka celozrnná 24,53%, pohánka mechanicky lúpaná varená 10,67%, pohánková múka biela 9,33%, pohánková múka celozrnná 5,33%, ražný kvások (celozrnná ražná múka, voda), špaldový kvások (celozrnná špaldová múka, voda), voda, olej, morská soľ, chlebové korenie, jačmenný slad.

ALERGÉNY: lepok

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100G:

  • Energia: 1002,4 KJ / 239,4 kcal
  • Bielkoviny: 7,73 g
  • Tuk: 2,86 g (z toho nenasýtené mastné kyseliny: 1,23 g)
  • Sacharidy: 43,13 g (z toho cukry: 1,67 g)
  • Vláknina: 4,0 g
  • Soľ: 1,2 g

SKLADOVANIE: skladujte pri teplote do 8°C, po otvorení skonzumujte do 5 dní.

KRAJINA PÔVODU: Slovenská Republika