Výrobca: Saloos
Kód produktu: 4130
EAN 8595666007026
Dodanie: 1-3 dni
7.90€
Bez DPH: 6.58€

Množstvo

Francúzsky biely íl je bohatý na minerály, stopové prvky, železo, zinok, kremík, horčík a vápnik. Hovorí sa o ňom, že je najšetrnejší, zároveň najjemnejší zo všetkých druhov ílov a je obľúbený predovšetkým vďaka svojej všestrannosti.

STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ:

  • Pokiaľ máte jemnú, citlivú pleť a hľadáte účinného pomocníka, ktorý ju dôkladne a hĺbkovo vyčistí a zároveň detoxikuje, biely íl bude pre vás bude správnou voľbou.
  • Ako jediný zo všetkých ílov je hypoalergénny a napriek tomu veľmi účinný. Pomôže vám dôkladne a pritom šetrne vyčistiť hlboko zanesené, nečistotami a mazom upchané póry a predchádzať ich návratu. Pleť bude krásne vyživená, žiarivá, svieža a hebká zároveň. Biely íl je známy taktiež pre svoje antibakteriálne a protizápalové účinky. Pri dlhodobejšom používaní pomáha regulovať tvorbu mazu a napomáha k zlepšeniu stavu pokožky, ktorá trpí psoreázou, ekzémami či akné. Je skvelým regeneračným prostriedkom, celkove zlepšuje štruktúru kože a pomáha redukovať jej suchosť a predchádzať šupinateniu.
PLEŤOVÉ MASKY:

  • Na prípravu čistiacej a regeneračnej masky si pripravte nekovovú misku a špachtličku alebo štetec, určený na nanášanie pleťových masiek. Zmiešajte malé množstvo prášku s vodou a vymiešajte na stredne hustú kašičku. Vylepšiť ju môžete tým, že obyčajnú vodu nahradíte SALOOS kvetinovou vodou, alebo môžete pridať aj pár kvapiek ošetrujúceho oleja. Naneste masku na tvár a dekolt, nechajte pôsobiť cca 15 minút a potom opláchnite vlažnou vodou.
ZÁBALY A KÚPELE:

  • Zábaly a kúpele s pridaním bieleho ílu sú vhodné pri zápaloch kĺbov, šliach, pri kŕčových žilách, reumatizme, svalových kŕčoch, bolestiach chrbta, psoreáze aj ekzémoch. Zábal si môžete pripraviť tak, že kašičku z ílu a vody nanesiete v hrubšej vrstve priamo na problematické miesto. Do kúpeľa stačí pridať 3-5 lyžíc a dôkladne vo vode rozmiešať. Aktívne sa bude podieľať na regenerácii pokožky. Vďaka svojim prirodzeným čistiacim schopnostiam ju zbaví nečistôt a zároveň posilňuje celý organizmus. Kúpeľ tiež podporuje látkovú výmenu a pomáha tým predchádzať prejavom celulitídy.

VLASY:

  • Pokiaľ nie ste práve milovníci kúpeľa, íl použite aj v sprche. Využite ho ako masku na vlasy. Dôkladne ich vyčistí a zbaví nečistôt. Do vlhkých vlasov naneste masku a nechajte pôsobiť cca15 minút, alebo ju použite namiesto bežného šampónu. Je vhodná aj pri problémoch s lupinami.

ZLOŽENIE: 100% francúzsky biely íl

KRAJINA PÔVODU: Česká Republika

PREČO SI VYBRAŤ KOZMETIKU SALOOS:

  • používa najšetrnejšie výrobné postupy, aby oleje zostali „živé“ a účinné
  • produkty majú 100% čisté prírodné zloženie (60% produkcie pochádza z eokologického poľnohospodárstva a voľného zberu)
  • používa výhradne oleje lisované za studena (majú najvyššie možné množstvo bioaktívnych látok, vitamínov a minerálov v ich prirodzenej podobe
  • produkty sú vhodné pre všetky typy pokožky, nevyvolávajú alergické reakcie a nedráždia pokožku
  • zásadne neobsahujú minerálne oleje (paraffinum liquidum, vyrábané z ropy) alebo rafinované oleje, ani syntetické vonné látky, konzervanty či farbivá