Výrobca: GreenBay
Kód produktu: 986
EAN 5060138630901
Dodanie: 1-3 dni
29.00€
Bez DPH: 26.36€

Množstvo

Active MANUKA med GREEN BAY je jedinečný med získavaný z kvitnúcich stromov Manuka (Leptospermum scoparium), ktoré rastú výnimočne len na Novom Zélande. Dlhodobo asociovaný s vitalitou a blahobytom, Active Manuka Med má mimoriadne antibakteriálne vlastnosti .

Regeneračné a hojivé vlastností manuky boli využívané už pôvodnými obyvateľmi Nového Zélandu - Maurmi. V maurskom preklade znamená manuka "cítim sa dobre". Tento med je 100%, nepasterizovaný, neriedený, minimálne filtrovaný, bez akýchkoľvek konzervačných látok a pridaných farbív. Active manuka med je právom zaraďovaný medzi tzv. SUPERFOODS. Spĺňa kritéria živej stravy (RAW FOOD) a je samozrejme v BIO kvalite.

UMF = unique manuka factor
Active Manuka medy môžu obsahovať rôznu koncentráciu antibakteriálnych účinkov. Preto tento produkt prešiel počas posledných desaťročí širokým laboratórnym výskumom a jednotlivé medy sú označené rôznymi stupňami antibakteriálnej aktivity, napr. UMF 5+, UMF 10+, UMF 14+.

NUTRIČNÉ VLASTNOSTI: Active Manuka Med obsahuje železo, zinok, vitamíny B, enzýmy. Manuka med je čisto prírodný tradičný liek overený 4000 ročnou tradíciou. Active Manuka med je považovaný za tak veľmi účinnú liečebnú zbraň.

POUŽITIE: Odporúčaná dávka pre deti je 1 čajová lyžička denne s kúskom chleba. Dávkovanie pre dospelých je podmienené zdravotnými príčinami. Všeobecne sa odporúča cca 1 čajová lyžička denne. Aby nedošlo k zriedeniu medu a následnému zníženiu jeho účinkov, odporúča sa nepiť a nejesť pol hodiny pred a taktiež pol hodiny po požití Manuka medu. Nepridávať do horúcich nápojov alebo jedál, aby sa predišlo znehodnoteniu účinných látok. Neodporúča sa deťom do 1 roka.

ZLOŽENIE: 10+ Active Manuka Med v RAW kvalite (tepelne neupravovaný)

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100G:

  • Energia: 1400 kcal / 335 kJ
  • Sacharidy 82,1 g (z toho cukry: 82,1 g)
  • obsahuje zanedbateľné množstvá tuku, bielkovín nasýtených mastných kyselín, soli
  • 10+ obsahuje aspoň 261 mg / kg metylglyoxalu (5,2mg na 20g)

SKLADOVANIE: skladujte v chlade

KRAJINA PÔVODU: Nový Zéland

TIP NA RECEPT:

  • MANGO MANUKA DEZERT

Zmiešajte 1 diel šľahačky s 1/2 dielom bieleho jogurtu, primixujte 1 čajovú lyžičku Manuka medu a 2-3 olúpané a nakrájané mangá. Pre lepšiu chuť pridajte šťavu z polovice limetky a všetko vymixujte do hladkého krému. Pred podávaním vychlaďte.