Výrobca: Country Life
Kód produktu: 2587
EAN 8595016504267
Dodanie: 1-3 dni
10.20€
Bez DPH: 8.50€
Varianty

Množstvo

GHÍ (GHEE) - tradičné ajurvédske maslo BIO

Roztopené maslo je bezvodý tuk získaný z masla. Má jemne sladkastú orieškovú vôňu a chuť. Hodí sa na pečenie a vyprážanie. Má vyšší bod prepaľovaniu (200-250 ° C). V biokvalite. Dlhodobá trvanlivosť.

Ghí, sa síce pripravuje z klasického masla, ale má úplne iné vlastnosti ako obyčajné maslo. Ajurvédske maslo spracované podľa tradičnej ajurvédskej receptúry. Máte potravinovú intoleranciu na laktózu, či mliečne proteíny a máte radi maslo? Ghee by pre vás mohlo byť riešením. Ghee je vlastne maslo zbavené všetkých mliečnych súčastí a vody. Niekedy sa používa aj termín “vyčistené” maslo. Fantastická maslová chuť ghee, ktorá veru dodá iný rozmer mnohým jedlám.

Ghí sa pripravuje niekoľko hodín, vyžaduje teda dosť času i trpezlivosti. Pripravuje sa pomalým prepúšťaním (rozohrievaním v nádobe vo vodnom kúpeli) masla, kedy sa z neho odstraňuje voda a ostatné prímesi, až nakoniec zostane číry tuk žltej farby, ktorá má vyšší bod prepaľovania (200-250°C) než pôvodné maslo (150-180°C) a omnoho dlhšia trvanlivosť mimo chladničku.

Bez žiadných prísad. Neobsahuje MLIEČNY CUKOR ani MLIEČNU BIELKOVINU.

POUŽITIE: všade, kde potrebujeme vôňu a chuť masla, najmä na vyprážanie. Ghee má výbornú tepelnú stabilitu, nezhorí a nespečie sa Vám až do teploty cca 240°C sa neprepáli, nevznikajú ťažko stráviteľné tuky, urobí sa chrumkavá kôrka a vyprážané jedlo si môžete vychutnať bez toho, aby vám po ňom bolo ťažko. Potrite ním toasty, palacinky či na sucho opečené placky. Použite ho pri pečení zákuskov, buchiet, pečiva.  Výborné na zeleninu a všade tam kde by ste použili aj maslo, napríklad ako základ na polievku, omáčku, na zápražku, ale môžeme ním obohatiť hotový pokrom na záver, na zjemnenie.

ZLOŽENIE: min. 99,3% BIO mliečny tuk

CZ 53850236 ES

ALERGÉN: mlieko

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100ML:

  • Energia 3700kJ / 883kcal
  • Tuky 99g (z toho nasýtené mastné kyseliny: 67g)
  • Sacharidy 0g (z toho cukry: 0g)
  • Bielkoviny <0,3g
  • Soľ 0g

SKLADOVANIE: pri izbovej teplote alebo v chlade

KRAJINA PÔVODU: Česká Republika


Štítky: cholesterol