Výrobca: Iswari
Kód produktu: 3814
EAN 5602353905411
Dodanie: 1-3 dni
7.62€
Bez DPH: 6.35€

Množstvo

Raňajková zmes konopný proteín/lucuma je živou stravou (raw food), čiže jej zložky neprešli tepelnou úpravou. Jednotlivé ingrediencie boli spracované pri teplote max. do 42°C.

Ich nutričné zloženie je teda zachované v plnej miere ako pri pôvodých plodinách. Raňajkové zmesi sú doplnené o superpotraviny (superfoods), čo sú potraviny s nadpriemerným obsahom niektorých výživných látok. Sú dosladené kokosovým cukrom, ktorý má jemne karamelovú chuť. Kokosový cukor je nerafinovaný a má relatívne nízky glykemický index (GI 35). Obsahuje tiež vysoký podiel minerálov.

Raňajková zmes Iswari má vysoký podiel tzv. pomalých sacharidov, ktoré vám dodajú energiu na dlhú dobu bez toho, aby bol organizmus zaťažený nezdravými cukrami. Navyše je táto zmes nielen zdravá, ale aj výborne chutí.

POUŽITIE: 4 veľké polievkové lyžice zalejte teplým (do 42°C) rastlinným mliekom alebo vodou. Zamiešajte a čakajte 2 minúty. Pridajte na kúsky nakrájané čerstvé ovocie (banán, jahody, jablko alebo podľa vlastnej chuti). Zmes môžete dosladiť sirupom z agáve alebo kokosovým cukrom. Raňajkovú zmes Iswari je možné pridať aj do inej zmesi, müsli alebo kaše a zvýšiť tak jej nutričnú hodnotu.

Pohánka
Obsahuje veľké množstvo pomaly vstrebateľných sacharidov a tiež bielkoviny s úplnejším zložením ako obilniny. Kyselina citrónová, jablčná a šťaveľová napomáhajú tráveniu. Pohánka je rovnako bohatá na vitamíny skupiny B a minerály (draslík, horčík, fosfor, železo, vápnik, atď.).
Zlatý ľan
Ľanové semienko je bohatým a obľúbeným zdrojom nenasýtených mastných kyselín ? 3. Ľan tiež obsahuje veľa vlákniny.
Mandľová múka
Jemne rozomleté mandle. Znižujú kyslosť organizmu, obsahujú antioxidanty, bielkoviny, vlákninu, minerály (vápnik, horčík, draslík, zinok, atď.), vitamín E, vitamíny skupiny B (biotín, riboflavín, niacín), kyselinu listovú.
Lucuma
Lucuma je ovocie z peruánskych Ánd. Už oddávna je cenenou potravinou obyvateľov Južnej Ameriky. Má lahodnú chuť podobnú karamelu a vanilke. Lucuma je bohatá na pomalé sacharidy, minerály (vápnik, železo, fosfor), beta-karotén a vitamín B3 (znižuje cholesterol, pomáha využiť energetické zdroje, prispieva k dobrému stavu kože).
Konopný proteín
Konopný proteín obsahuje až 50% bielkovín z konopných semienok s kompletným zložením aminokyselín. Obsahuje vysoké a vyvážené množstvo nenasýtených mastných kyselín omega 3, 6 a 9. 

ZLOŽENIE: pohánková krupica, zlatý ľan mletý, mandľová múka, konopný proteín, lucuma, kokosový cukor, hrozienka sultánky (všetky zložky sú v BIO kvalite)

ALERGÉN: mandlová múka, môže obsahovať stopy lepku

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100G:

  • Energia: 1625 kJ / 385 kcal
  • Tuky: 7,7 g (z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,7 g)
  • Sacharidy: 63,4 g (z toho cukry: 16,3 g)
  • Vláknina: 3,0 g
  • Bielkoviny: 14,1 g
  • Soľ: <0,03 g

SKLADOVNIE: v suchu, chlade a mimo slnečného žiarenia. Trvanlivosť predĺžite skladovaním v chladničke

KRAJINA PÔVODU: Česká Republika

ZDROJ: ww.allexx.sk