Výrobca: Asp
Kód produktu: 1702
EAN 8586004731386
Dodanie: 1-3 dni
3.90€
Bez DPH: 3.25€

Množstvo

Chia semienka (Salvia hispanica) sú jedným z najlepších zdrojov energie pri fyzickej námahe, pretože majú schopnosť dodať výdrž a vitalitu pri náročných fyzických výkonné.

Chia semienka sú výnimočne bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín omega 3 a tiež vápnika, ktorý vďaka prítomnosti bóru dokáže veľmi dobre metabolizovať a zapracovať ho do organizmu. Chia semienka sú ďalej bohaté na železo, draslík, zinok, horčík, meď a vitamíny skupiny B (najmä riboflavín, niacín a tiamín).

PRÍPRAVA: Chia semienka sa vhodia do pohára s vodou a nechajú sa 10 - 15 minúť odstáť, aby naboptnali. Semienka Chia môžete pridávať okrem vody aj do ovocných štiav (džúsov), ovocných šalátov, kaší, jogurtu alebo do koktailov, prípadne si urobiť chia nanuk alebo chia puding. Taktiež chia semienka môžete pred konzumáciou aj opražiť na panvici, bez pridania tuku.

DÁVKOVANIE: Užívajte max. 15g=2 polievkové lyžice denne. Chia semienka sa tradične používajú do cereálií a pečiva, jogurtu atď. Ako namočenú je možné konzumovať aj samotné.

UPOZORNENIE: Neobsahuje lepok. Chia sa neodporúča ľuďom, ktorí majú nízky tlak a ďalej tým, ktorí berú lieky na riedenie krvi. Nepodávajte deťom do 3 rokov.

ZLOŽENIE: 100% Chia semienka

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100G:

  • Energia: 1 32 kJ / 444 kcal
  • Tuky: 31,0 g (z toho nasýtené mastné kyseliny: 3,8 g)
  • Sacharidy: 44 g (z toho cukry: 0,8 g)
  • Bielkoviny: 21,0 g
  • Soľ: 0,8 g

SKLADOVANIE: skladujte v suchu a chlade do 20 ° C a relatívnej vlhkosti 70%. Nevystavujte priamym slnečným lúčom. Bez konzervačných látok.

KRAJINA PÔVODU: Bolívia