Výrobca: AlliMax
Kód produktu: 1502
EAN 5060082340390
Dodanie: 1-3 dni
36.90€
Bez DPH: 30.75€

Množstvo

100% garantovaný ALICÍNOVÝ výťažok - najjedinečnejší cesnakový doplnok na svete!

 • História cesnaku

Traduje sa, že cesnak vznikol v Kirgizskej púšti na Sibíri asi pred 70011 rokmi. Potom bol dovezený do starovekého Egypta, aby nasýtil otrokov, ktorí stavali pyramídy, a aby ich udržal v dobrej kondícii, v zdraví a bez infekcií. Od tohto času cesnak zohral dôležitú úlohu skoro v každej civilizácii na tejto planéte. V tradičnej čínskej medicíne sa cesnak používal ako hlavná súčasť liečby pri všetkých bežných ochoreniach. V posledných päťdesiatych rokoch sa vo svete publikovalo obrovské množstvo výskumov na potvrdenie mnohých blahodarných vlastností cesnaku a jeho zložiek vytváraných počas jeho krájania, drvenia, varenia alebo ďalšieho spracovávania.


 • Čo robí cesnak takým silným?

ČO JE ALICÍN?
Keď sa cesnak pokrája alebo podrví, sírová zlúčenina, alicín (alín) sa zlúči s enzýmom nazývaným alináza a začne sa chemická reakcia. Prvou vytvorenou zlúčeninou je alicín. Nanešťastie alicín vytvorený z čerstvého cesnaku je nestabilný a rýchlo sa mení na iné zlúčeniny obsahujúce síru, známe ako tiosulfináty.

Alicín je jediná zložka, ktorej prislúcha opis "materská" substancia. Alicín je tá aktívna látka v cesnaku. Aby ste získali taký istý účinok ako z jednej kapsule ALLIMAX®, museli by ste skonzumovať veľmi veľké množstvo čerstvého cesnaku (približne 400 strúčkov).

 • Ako je AlliMax vyrobený?

Chemik Peter Josling, vedec Norman Bennett a spolupracovníci nedávno prišli s úplne novým, patentovaným postupom na vyrobenie cesnakového doplnku obsahujúceho pravý, nepretvorený alicín. Alicín vo veľkej koncentrácii je olejnatá nestabilná substancia, ktorá sa rýchlo rozkladá.

Avšak náš patentovaný proces výroby alicínu veľmi rýchlo rozrieďuje alicín na koncentráciu, kde sa stáva stabilným a môže sa ľahko dehydrovať, aby sa vytvorilo zloženie AlliMax. AlliMax je vyrobený rovnakým spôsobom ako alicín získaný z čerstvého cesnaku. V jedinečnom procese s kontrolou teploty a tlaku sa používa voda na opakované odplavovanie alicínu z reakčnej nádoby hneď ako je alicín vytvorený. Takto vytvorený vodou riedený výťažok alicínu je ďalej riedený a sublimačne sušený na maltodextrínovú matricu pre výrobu stabilného alicínového prášku.

Tieto kontrolované podmienky zachovávajú alicínový účinok a bioaktivitu. Tento sofistikovaný zdokonalený postup ako prvý získal cesnakovú aktívnu zložku – alicín – a dopravuje ju tam, kde to Vaše telo potrebuje.

 • Ako sa AlliMax odlišuje od ostatných cesnakových doplnkov?

Žiadny iný cesnakový doplnok neobsahuje alicín. Ostatné cesnakové doplnky sa spoliehajú len na schopnosti Vášho tela vytvárať alicín v momente, keď prehltnete tabletu alebo kapsulu. Cesnakové olejnaté doplnky sú vytvorené tak, že sa získa extrakt z čerstvého cesnaku, vytvorený olej je potom zriedený a umiestnený do kapsúl. Týmto sa zničí väčšina, ak nie všetky získateľné vlastnosti alicínu. Niekoľko práškových cesnakových doplnkov môže vytvárať alicín, ale to záleží na prevládajúcich žalúdočných podmienkach a uskutočnenie premeny na alicín môže trvať aj niekoľko hodín. Nový AlliMax nepotrebuje čakať, aby sa uskutočnila premena na alicín, keďže už on sám je alicínom. Keď AlliMax vchádza do žalúdka, rozpúšťa sa kvôli lepšiemu vstrebaniu do krvného obehu a rozpadá sa, aby vytvoril alicínové deriváty. Alicín nachádzajúci sa v AlliMax-e obľubuje kyslé prostredie Vášho žalúdka, na rozdiel od iných doplnkov, ktoré sa v kyslých podmienkach nemusia aktivovať.

 • Koľko AlliMax-u potrebujem užiť?

Len jedna kapsula AlliMax-u denne zapitá malým množstvom studenej vody počas Vášho h lavného jedla poskytne dostatok alicínu.

 • Ako sa od seba odlišujú jednotlivé cesnakové doplnky?

Tabuľka ukazuje ako sú vyrobené rôzne typy cesnakových doplnkov, či môžu produkovať alicín vo Vašom tele alebo nie a akými publikovanými vedeckými dôkazmi disponujú v liečbe mikróbnych infekcií (bakteriálne, plesňové, virózne alebo parazitné).

Typ doplnku Zdroj čerstvého cesnaku potvrdený v balení Postup výroby doplnku Alicínový potenciál Publikované klinické antimikróbne údaje
Cesnakový olej Nie Destilácia Nie Nie
Vyzretý cesnakový extrakt Nie Zrenie viac ako 2 roky Nie Nie
Vylúhovaný cesnakový extrakt Nie Drvenie a sušenie Nie Nie
Cesnakový prášok Nie Krájané a sušené strúčiky pod tlakovou a teplotnou kontrolou Áno (ochrana žalúdočnej kyslosti je nutná) Nie
Alicínový práškový extrakt AlliMax Nie Špecializovaný patentovaný extrakčný postup výroby alicínovej tekutiny a prášku Pravý alicín sa už nachádza v produkte Áno

Tabuľka 1 – Typy cesnakových doplnkov nachádzajúcich sa na regáloch obchodov so zdravou výživou

Bakteriálny kmeň Alicínový koncentrát (LD50 µg/ml) Komentár (AlliMax-inové kapsule na deň po dobu 4 týždňov)
Escherichia coli 15 Citlivé na antibiotiká
(4)
Escherichia coli 15 Rezistentné voči mnohým liečivám MDR
(4)
Staphylococcus aureus 12 Citlivé
(3)
Staphylococcus aureus 12 Rezistentné voči methicillinu
(3)
Streptococcus pyogenes 3 Citlivé
(2)
Streptococcus hemolyticus >100 Klinický MDR kmeň
(10)
Proteus mirabilis 15 Citlivé
(4)
Proteus mirabilis >30 Klinický MDR kmeň
(6)
Pseudomonas aeruginosa 15 Citlivé na cefprozil
(4)
Pseudomonas aeruginosa >100 MDR mukoidný kmeň
(10)
Acinetobacter baumanii 15 Klinický separát
(4)
Klebsiella pneumoniae 8 Klinický separát
(3)


Tabuľka 2 – Citlivosť bakteriálnych druhov na vodné cesnakové extrakty obsahujúce alicín

 • KLINICKÉ SKÚŠKY

Dvojito zaslepená placebom kontrolovaná štúdia skúmala účinky doplnku ALLIMAX® na 146 dobrovoľníkoch.

 • TABUĽKA

Jedna kapsula denne s jedlom Nádchy Infikované dni Počet dní na zotavenie
ACTIVE (AlliMax) 24 111 1.56
PLACEBO 65 366 5.6

 • KONTRAINDIKÁCIE

Cesnak môže u ľudí trpiacich alergiami spôsobiť reakciu.

OBSAH: 90 kapsúl

SKLADOVANIE: skladujte v suchu

KRAJINA PÔVODU: Veľká Británia

UPOZORNENIE PODĽA NARIADENIA KOMISIE EÚ:

 • Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy, nejedná sa o liek.
 • Nie je určené ako náhrada pestrej stravy.
 • Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
 • Ukladajte mimo dosahu detí.
 • Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.