Výrobca: GreenBay
Kód produktu: 984
EAN 5060138630055
Dodanie: 1-3 dni
14.64€ 18.30€
Bez DPH: 12.20€

Množstvo

Exp.: 31.5.2021

Mladý zelený jačmeň GREEN BAY je veľmi šetrne spracovaný prášok.

Získava sa z mladého jačmeňa pestovaného na rodinnej BIO farme čistých aluviálnych polí Nového Zélandu, ktoré sú bohaté na minerály a ktoré sa nachádzajú ďaleko od priemyselných zón. Chlorofyl, známy aj ako "zelený životabudič", je životnou a jedinečnou súčasťou listov mladého jačmeňa. Už samotné mladé listy zeleného jačmeňa sú bohaté na proteíny, predstavujú komplexnú zložku potravy.

Neobsahujú žiaden cholesterol a sú ľahšie stráviteľné ako mladá pšenica.

NUTRIČNÉ VLASTNOSTI: Listy mladého zeleného jačmeňa obsahujú širokú paletu nutričných zložiek (medzi inými mnohé vitamíny, enzýmy, minerály - až 9 krát viac ako špenát) a sú bohaté na aminokyseliny (18 druhov, z toho 8 esenciálnych).

Vitamíny v zelenom jačmeni sú ľahko vstrebávateľné a antioxidanty poskytujú dôležitú podporu imunitnému systému. Z výživového hľadiska patrí jačmeň medzi najhodnotnejšie živé (RAW) "zelené potraviny". Aj vďaka týmto vlastnostiam je mladý jačmeň zaraďovaný medzi tzv. SUPERFOODS.

Imunitný systém

  • prvotná a najlepšia obrana - hojnosť nutričných látok - protizápalové schopnosti
  • tým, že nás imunitný systém neustále ochraňuje a dynamicky reaguje na vplyvy vonkajšieho prostredia, plní významnú úlohu pri ochrane nášho zdravia. Mladý jačmeň je jedným z najlepších zdrojov beta karoténu (vitamín A), ktorý má obrovský význam pre správne fungovanie imunitného systému. Taktiež obsahuje železo, kyselinu listovú, horčík a zinok, ktoré sú dôležité pri tvorbe červených krviniek.
Trávenie

  • mladý jačmeň napĺňa organizmus chlorofylom a prináša obrovské množstvo nutričných látok v tej najvitálnejšej forme. Táto skupina vitamínov, minerálov, aminokyselín, esenciálnych mastných kyselín, antioxidantov a vysoko stráviteľných cukrov napomáha regenerácií buniek a celkovej podpore zdravia. Keďže sa v mladom jačmeni lepok prirodzene nenachádza, je vhodný aj pre bezlepkovú diétu.

PRÍPRAVA:  Začnite s pridaním 1 čajovej lyžičky prášku do jedla alebo nápoja a postupne v priebehu 6 týždňov dávku zvýšte na jednu polievkovú lyžicu na deň. Pokiaľ by sa vyskytli bolesti hlavy alebo iné detoxikačné symptómy, znížte dávkovanie a pite počas dňa veľa čistej vody. Najlepšie účinky sa dostavia pri pravidelnom užívaní - aspoň 4 dni v týždni - počas 3-6 mesiacov. Pre zachovanie mikronutričných látok by sa prášok mladého jačmeňa nemal zahrievať nad 40 °C. Nie je náhradou pestrej stravy.

ZLOŽENIE: 100% sušené listy mladého jačmeňa v bio kvalite

KRAJINA PÔVODU: Nový Zéland

ZDROJ: www.palisades.sk