1) VŠEOBECNÉ USTANOVENIA

Tieto Obchodné podmienky sa vzťahujú na obchodné vzťahy medzi:
kupujúcim (fyzická alebo právnická osoba, ktorá vstúpila do zmluvného vzťahu s Kristínou Krkošovou - BioSen.sk) a
predávajúcim (Kristína Krkošová - "BioSen.sk", "prevádzkovateľ", "my", "naše").

Pozorne si prosím tieto Obchodné podmienky prečítajte, pretože:
Kupujúci potvrdením záväznej objednávky potvrdzuje, že akceptuje aktuálne Obchodné podmienky pre dodávku tovaru vyhlásených predávajúcim. Obchodné podmienky sú pre naše potreby z času na čas aktualizované, preto si prosím vždy po príchode na našu stránku (www.biosen.sk) skontrolujte zmeny v našich Obchodných podmienkach.

Vzťahy medzi kupujúcim a predávajúcim sa riadia týmito obchodnými podmienkami, ktoré sú zároveň pre obe strany záväzné.

 

2) OBJEDNANIE TOVARU A SLUŽIEB

Ponúkame vám možnosť nákupu priamo z Vášho domova, kde môžete nakupovať nonstop. Objednávať si môžete jednoducho a pohodlne pomocou nákupného košíka.

REGISTRÁCIA
Svojou registráciou na našich stránkach prehlasujete, že:
* máte viac ako 18 rokov
* všetky vami poskytnuté údaje sú pravdivé a aktuálne. Zmenu vašich údajov nám prosím vždy nahláste na info@biosen.sk

Nie je povolené používať svoje používateľské meno a heslo pre viac užívateľov. Nenesieme zodpovednosť za neoprávnené použitie vašich prístupových údajov treťou osobou. Ak máte podozrenie na narušenie bezpečnosti, prosím, bezodkladne nás kontaktujte.
Registráciu môžete kedykoľvek zrušiť e-mailom na info@biosen.sk
Vyhradzujeme si právo kedykoľvek vašu registráciu pozastaviť alebo zrušiť (ak máme podozrenie, že porušujete niektorú časť týchto Obchodných podmienok alebo ak vaše činy môžu viesť k ohrozeniu vás, ostatných kupujúcich alebo nás.

OBJEDNÁVKA
Predmetom zmluvy je iba tovar uvedený v kúpnej zmluve – objednávke. V záväznej objednávke sú uvedené údaje o názve a špecifikácii objednaného tovaru, vrátane ceny tovaru, dodacej a fakturačnej adresy kupujúceho, spôsobe platby a doručenia tovaru na dodaciu adresu, prípadne iné doplňujúce údaje. Fotografie uvedené v e-shope sú len ilustračné a ich zmena nie je pre kupujúceho dôvodom na odstúpenie od zmluvy, pokiaľ kupujúcemu bude dodaný tovar, ktorý požadoval. Rozmery, váha, výkony, kapacita a ostatné údaje uvedené na našich stránkach, v katalógoch, prospektoch a iných tiskovinách sú údajmi nezáväznými a vychádzajúcimi z údajov výrobcov. V prípade nezrovnalostí Vás samozrejme budeme kontaktovať.
Zaväzujeme sa, že svojim odberateľom budeme dodávať len tovar v perfektnom stave a v súlade so špecifikáciami či vlastnosťami obvyklými pre daný druh tovaru vyhovujúcich daným normám, predpisom a nariadeniam platným na území Slovenskej republiky.
Podmienkou pre naplnenie platnosti našej elektronickej objednávky je vyplnenie všetkých požadovaných údajov a náležitostí uvedených v objednávkovom formulári. Objednávka je zároveň návrhom kúpnej zmluvy, kedy samotná kúpna zmluva vzniká samotným dodaním tovaru. K uzavretiu kúpnej zmluvy sa vyžaduje formálne potvrdenie objednávky predávajúcim.
V prípade, že v priebehu doby, kedy bol tovar objednaný, došlo k výraznej zmene kurzu zahraničnej meny alebo ku zmene ceny či dodávaného sortimentu zo strany dodávateľa, má naša firma právo objednávku po dohode s kupujúcim modifikovať alebo od nej jednostranne s okamžitou platnosťou odstúpiť. Rovnaké oprávnenie si vyhradzujeme aj v prípade, keď výrobca prestane dodávať objednaný produkt alebo uvedie na trh novú verziu produktu, poprípade výrazným spôsobom zmení cenu produktu.
Všetky uvedené ceny sú konečné a vrátane DPH. Sme platcovia DPH.

 

3) POTVRDENIE OBJEDNÁVKY

Objednávka je prijatá do 24 hodín, potvrdenie objednávky vám zašleme e-mailom, o odoslaní tovaru budete taktiež informovaný e-mailom. V prípade nejasností Vás budeme samozrejme kontaktovať.
V prípade, že Vám do niekoľkých minút po odoslaní objednávky nepríde potvrdzujúci e-mail, bola Vaša objednávka vyplnená nesprávne a nemôže byť zrealizovaná.

 

4) ZRUŠENIE OBJEDNÁVKY

Objednávku je možné zrušiť alebo modifikovať telefonicky na tel. čísle: +421911 449 429 a e-mailom (info@biosen.sk) len v prípade, že ešte nebola odoslaná na Vami zvolenú adresu. Je potrebné uviesť číslo objednávky, ktorú chcete zrušiť.

 

5) POŠTOVNÉ A BALNÉ

Objednaný tovar vám zašleme kuriérskou službou GLS alebo PACKETA. Tovar si tiež po vzájomnej dohode môžete vyzdvihnúť osobne na našej adrese, v tom prípade poštovné neúčtujeme.

Poštovné a balné je nasledovné:

  • Kuriérskou službou pri dobierke – 5,10€, pri platbe vopred na náš účet resp. kartou online – 3,90€
  • Packeta Z-BOX alebo výdajné miesto – 2,90€, pri platbe vopred na náš účet resp. kartou online (dobierka nie je možná)

Balík bude pripravený na vyzdvihnutie na zvolenej pobočke zvyčajne do 2-3 pracovné dni od odoslania. Limit hmotnosti zásielky je 5 kg. V prípade, že Vaša zásielka túto hmotnosť prekročí, budeme Vás kontaktovať ohľadom zmeny spôsobu dopravy.

  • Pri objednávke nad 69,99€ poštovné a balné neúčtujeme.

Obchodné podmienky a poštovné a balné pre doručenie do členských štátov Európskej únie Vám zašleme na vyžiadanie e-mailom.

6) MOŽNOSTI ZAPLATENIA ZA TOVAR

a) v hotovosti
Za tovar zaplatíte pri jeho vyzdvihnutí v našej "kamennej" predajni na adrese: Biopotraviny BioSen, Nám. SNP 14, Zvolen.
Otváracie hodiny:
PO- PI  9:00 - 17:30
SO        9:00 - 12:00

(obedná prestávka 13:00 – 13:30)

 

b) dobierkou
Za tovar zaplatíte spoločnosti sprostredkujúcej poštové a prepravné služby priamo v mieste dodania tovaru.

c) prevodom na náš účet vopred
Za tovar zaplatíte prevodom na náš účet až po doručení potvrdzujúceho e-mailu od predávajúceho, ktorý obsahuje číslo nášho účtu, cenu objednaného tovaru vrátane poštovného a balného (ak sú účtované), variabilný a konštantný symbol, dodaciu lehotu.

d) platobnou bránou GP WebPay

Budete presmerovaní na portál GP WebPay kde môžete platiť pomocou platobnej karty. Stačí postupovať podľa pokynov na obrazovke

 

7) DODACIA LEHOTA

Ak máme daný tovar skladom, objednávky vybavujeme zvyčajne do 1-3 pracovných dní od ich prijatia, ak nie je uvedené inak. V prípade, že Vami objednaný tovar nemáme skladom, dodacia lehota sa môže predĺžiť, no v tomto prípade Vás budeme kontaktovať s návrhmi ďalšieho riešenia.

O odoslaní tovaru Vás budeme informovať e-mailom, v ktorom Vám pošleme aj číslo zásielky. Snažíme sa zákazníkovi poskytnúť všetky potrebné informácie na prevzatie zásielky, preto vás žiadame, aby ste si doručenie ustriehli.

 

8) VRÁTENIE TOVARU A ODSTÚPENIE OD ZMLUVY

Kúpnu cenu tovaru Vám vrátime prevodom na Vami určený bankový účet, a to najneskôr do 14 pracovných dní od jeho doručenia v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona - ak sa jedná o súkromnú osobu. Pri odstúpení je potrebné vopred nás informovať (tel.: +421911 449 429, e-mail: info@biosen.sk). Nepoužitý tovar v originál obale kupujúci doručí alebo pošle poštou na našu adresu doporučene (nie na dobierku!! - zásielky na dobierku neakceptujeme). Vrátený tovar nesmie javiť známky používania, nesmie byť poškodený, musí byť kompletný a v pôvodnom obale. K tovaru je potrebné priložiť originálny daňový doklad (faktúru) a vyplnený Formulár BioSen pre vrátenie tovaru, ktorý nájdete nižšie. Náklady na vrátenie tovaru znáša kupujúci, pokiaľ výrobok nebol vadný. V prípade splnenia podmienok pre vrátenie tovaru bude kupujúcemu do 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy vrátená celá suma tovaru.

V prípade nesplnenia podmienok uvedených v bode 9) odstúpenie od kúpnej zmluvy nie je platné a predávajúci nie je povinný vrátiť kupujúcemu kúpnu cenu. Predávajúci má zároveň nárok na uhradenie nákladov vzniknutých s poslaním tovaru späť kupujúcemu. Vrátenie tovaru do 14 dní sa nevzťahuje na firmy.

Formulár BioSen pre vrátenie tovaru
 (vyplnený formulár nám prosím pošlite spolu s vráteným tovarom)

9) ROZPOR S KÚPNOU ZMLUVOU

Pokiaľ je kupujúcemu doručený tovar, ktorý si neobjednal, alebo došlo k chybnej zámene tovaru predávajúcim, má kupujúci právo na bezplatné odstránenie tejto chyby, a to buď výmenou za správny druh tovaru, alebo opravou daňového dokladu. Podrobnosti budú dojednané vzájomnou komunikáciou kupujúceho s predávajúcim.

 

10) REKLAMÁCIE A ZÁRUKA

Záručná doba začína plynúť v deň prevzatia tovaru nakupujúcim. Prípadné reklamácie vyriešime k Vašej spokojnosti individuálnou dohodou s Vami a v súlade s platným právnym poriadkom. Kupujúci je povinný tovar po jeho prevzatí prezrieť tak, aby zistil prípadné vady a poškodenia. Pokiaľ tak neučiní, môže si uplatniť nároky plynúce z vád len ak preukáže, že tieto vady mal tovar už v čase jeho prevzatia. Prípadné vady je kupujúci povinný ihneď nahlásiť našej firme. Za vady spôsobené prepravcom neručíme.

Na všetok tovar sa vzťahuje zákonná lehota 24 mesiacov, pokiaľ nie je uvedené inak. Záručná doba sa predlžuje o dobu, počas ktorej kupujúci nemohol daný tovar používať z dôvodu záručnej opravy tovaru. Záruka sa vzťahuje len na výrobné vady.

Záruka sa nevzťahuje na:

a) vady zapríčinené bežným používaním
b) nesprávnym použitím výrobku
c) nesprávnym skladovaním
d) vady, o ktorých bol kupujúci v čase uzatvárania zmluvy informovaný

Postup pri reklamácii:

a) informujte nás o reklamácii vopred telefonicky, e-mailom, či písomne (kontakty sú uvedené nižšie)
b) tovar zašlite ako doporučený balík (nie na dobierku) na našu adresu.
c) do zásielky uveďte dôvod reklamácie, vašu adresu, použite prosím Reklamačný BioSen formulár, ktorý nájdete nižšie
d) priložte kópiu dokladu o nadobudnutí reklamovaného tovaru v našom obchode

Počas záručnej doby má kupujúci právo na bezplatné odstránenie vady po predložení tovaru, príslušenstva a dokumentácie. Predávajúci sa zaväzuje, že reklamáciu vybaví čo najrýchlejšie, najneskôr do 30 dní od jej vzniku, teda prevzatiu tovaru od kupujúceho. Kupujúci bude o vybavení reklamácie vyrozumený telefonicky alebo písomne (e-mail, list).

Reklamačný BioSen formulár (vyplnený reklamačný formulár nám prosím pošlite spolu s reklamovaným tovarom)

 

11) OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

a) Predávajúci spracováva dobrovoľne poskytnuté osobné údaje kupujúceho v nasledujúcom rozsahu: meno, priezvisko, ulica a číslo, PSČ, mesto, email, telefónne číslo.
b) Predávajúci ako prevádzkovateľ, týmto oznamuje kupujúcemu, že podľa nariadenia európskeho parlamentu a rady (EÚ) 2016/679, z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov (ďalej aj „GDPR“) je oprávnený v procese uzatvárania kúpnej zmluvy spracúvať poskytnuté osobné údaje kupujúceho bez jeho súhlasu ako dotknutej osoby, keďže spracúvanie osobných údajov kupujúceho je vykonávané predávajúcim v predzmluvných vzťahoch s kupujúcim a spracúvanie osobných údajov kupujúceho je nevyhnutné na plnenie z vyššie uvedeného zmluvného vzťahu, v ktorom vystupuje kupujúci ako jedna zo zmluvných strán za účelom zabezpečovania a poskytnutia zmluvne dohodnutých tovarov a pre plnenie povinností uložených všeobecne záväznými právnymi predpismi, a to na dobu potrebnú k výkonu práv a povinností vyplývajúcich zo zmluvných, resp. predzmluvných vzťahov medzi kupujúcim a predávajúcim a zo všeobecne záväzných právnych predpisov.
c) Kupujúci zodpovedá za úplnosť, pravdivosť a správnosť osobných údajov, ktoré za vyššie uvedeným účelom poskytol predávajúcemu. V prípade zmeny poskytnutých osobných údajov je kupujúci povinný ich zmenu bezodkladne oznámiť predávajúcemu.
d) V prípade neaktuálnosti osobných údajov poskytnutých kupujúcim, po splnení účelu alebo po podaní námietky budú osobné údaje kupujúceho zlikvidované.
e) Ochrana osobných údajov kupujúceho sa spravuje ustanoveniami zákona o ochrane osobných údajov, pričom práva kupujúceho ako dotknutej osoby sú upravené najmä v § 28 zákona o ochrane osobných údajov a to napr. právo na základe písomnej žiadosti od predávajúceho vyžadovať potvrdenie, či sú alebo nie sú osobné údaje kupujúceho spracúvané; vo všeobecne zrozumiteľnej forme požadovať zoznam osobných údajov, ktoré sú predmetom spracúvania; požadovať opravu alebo likvidáciu svojich nesprávnych, neúplných alebo neaktuálnych osobných údajov, ktoré sú predmetom spracúvania, alebo ktorých účel spracovania sa skončil a pod.
f) Predávajúcu vyhlasuje, že osobné údaje kupujúceho spracúva len na vyššie uvedené účely a v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov, a to za použitia vhodných technických, organizačných a bezpečnostných opatrení.
g) Predávajúci vyhlasuje, že v súlade s úst. § 15 ods. 1 písm. b) zákona o ochrane osobných údajov spracúva osobné údaje klienta na vyššie uvedené účely prostredníctvom týchto sprostredkovateľov:

  • Direct Parcel Distribution SK s.r.o., Technická 7, 821 04 Bratislava, IČO: 35834498
  • Geis Parcel SK s.r.o., Trňanská 6, 96 001 Zvolen, IČO: 46489592
  • Geis SK s.r.o, Trňanská 6, 96 001 Zvolen, IČO: 31324428
  • Slovenská pošta, a. s., Partizánska cesta 9, 975 99 Banská Bystrica .


12) HEUREKA - OVERENÉ ZÁKAZNÍKMI 

Vašu spokojnosť s nákupom zisťujeme prostredníctvom e-mailových dotazníkov v rámci programu Overené zákazníkmi, do ktorého je náš e-shop zapojený. Tie vám zasielame zakaždým, keď u nás nakúpite, pokiaľ v zmysle § § 62 zák. č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách, v znení neskorších predpisov neodmietnete zasielanie elektronickej pošty na účely priameho marketingu. Spracúvanie osobných údajov na účely zaslania dotazníkov v rámci programu Overené zákazníkmi vykonávame na základe nášho oprávneného záujmu, ktorý spočíva v zisťovaní vašej spokojnosti s nákupom u nás. Na zasielanie dotazníkov, vyhodnocovanie vašej spätnej väzby a analýz nášho trhového postavenia využívame sprostredkovateľa spracúvania, ktorým je prevádzkovateľ portálu Heureka.sk tomu na tieto účely môžeme odovzdávať informácie o kúpenom tovare a vašu e-mailovú adresu. Vaše osobné údaje nie sú pri zasielaní e-mailových dotazníkov odovzdané žiadnej tretej strane na jej vlastné účely. Proti zasielaniu e-mailových dotazníkov v rámci programu Overené zákazníkmi môžete kedykoľvek vyjadriť námietku odmietnutím ďalších dotazníkov pomocou odkazu v e-maile s dotazníkom. V prípade vašej námietky vám dotazník nebudeme ďalej zasielať.


13) ZODPOVEDNOSŤ ZA SPRÁVNOSŤ ÚDAJOV

Predávajúci upozorňuje, že informácie uvedené na www.biosen.sk sú z časti preberané od tretích strán, môžu teda obsahovať nepresnosti a môžu byť aktualizované bez predchádzajúceho upozornenia. Predávajúci môže kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť produkty a služby popísané na svojich stránkach.

________________________________________________________________________________

Údaje predávajúceho:
Kristína Krkošová
Slávikova 9/8
962 61 Dobrá Niva

IČO: 47326034
IČ DPH: SK1080406613

"kamenná" predajňa pre osobné vyzdvihnutie:
Biopotraviny BioSen
Nám. SNP 14
960 01  Zvolen

Živnostenský register č. 670-22883, Obvodný úrad Zvolen

Bankové spojenie:
Slovenská sporiteľňa, a. s.
IBAN: SK54 0900 0000 0050 6756 5084

Tel.+421 911 449 429
e-mail: info@biosen.sk

Dozorný a kontrolný orgán:
Inšpektorát SOI
Dolná 46, 97400 Banská Bystrica