Výrobca: Yellow & Blue
Kód produktu: 1434
Dodanie: 1-3 dni
2.40€
Bez DPH: 2.00€

Množstvo

Jemne mletý prášok z mydlových orechov Sapindus Mukkorosi je pre svoj vysoký obsah saponínov prírodným saponátom s veľmi širokým uplatnením.

Možno ho použiť všade tam, kde sa používajú bežné pracie a čistiace prostriedky. Má dezinfekčné a protipliesňové účinky. Použitie mydlových orechov je opísané i v indickej Ajurvédskej liečiteľskej praxi, kde sú doporučované ľuďom trpiacim ekzémami a lupienkou. 

Prášok je ideálnym spoločníkom pre táborníkov a pri cestovaní v prírode – vyperiete v ňom prádlo, umyjete riad, dá sa použiť i k očiste tela a umytiu vlasov. Nezaťažuje životné prostredie ani nepridá zbytočnú hmotnosť vášmu kufru (beriete so sebou len suchý prášok).

POUŽITIE:

ručné pranie:

  • Pol až jednu kávovú lyžičku (podľa stupňa znečistenia a objemu vody) prášku nasypte do teplého vodného kúpeľa a nechajte rozpustiť. Perte bežným spôsobom.

ručné umývanie riadu:

  • Pol až jednu kávovú lyžičku (podľa stupňa znečistenia a objemu vody) prášku nasypte do teplého vodného kúpeľa a nechajte rozpustiť. Umývací účinok je možné zlepšiť pridaním jedlej sódy BIKA.

umývanie ovocia a zeleniny:

  • Vo vlažnej vode rozpustite cca pol lyžičky prášku. Kúpeľ použite na umytie ovocia a zeleniny. Pred konzumáciou opláchnite pitnou vodou.

upratovanie, umytie auta:

  • Do nádoby s teplou vodou pridajte cca pol lyžičky prášku a nechajte rozpustiť. Umývací účinok je možné zlepšiť pridaním niekoľkých lyžíc octu.

hubenie vošiek a ďalších záhradných škodcov:

  • Pripravte si roztok cca 1 lyžičky prášku s 200ml teplej vody do rozprašovača, roztokom postriekajte vošky.


ZLOŽENIE: jemne mleté mydlové orechy v BIO kvalite

BEZPEČNOSŤ: Uchovávajte v suchu v uzatvorenom obale. Uchovávajte mimo dosahu detí.

KRAJINA PÔVODU: Česká Republika