Výrobca: GreenBay
Kód produktu: 320
Dodanie: 1-3 dni
13.60€
Bez DPH: 11.33€

Množstvo

BIO KELP - jemné morské riasy z Nového Zélandu 100g, (balené v ochrannej atmosfére), BIO, RAW, VEGAN, bez gluténu

Morské riasy KELP (lat. Macrocystis Pyrifera) sú už viac ako 2000 rokov využívané ako dôležitý zdroj potravy. Vďaka tomu, že rastú v čistej morskej vode ďaleko od priemyslu, bohatej na živiny (Nový Zéland), poskytujú široké spektrum minerálov (napr. vápnik, jód a horčík) vo vysoko stráviteľnej forme.

Kelp, vo forme prášku, je veľmi šetrne spracovaný už od samotného lovenia z mora pred prílivom, cez rezanie a sušenie až po balenie. Celý proces spracovania je certifikovaný renomovaným certifikačným orgánom Soil Association (UK) a spĺňa podmienky trvalo udržateľného rozvoja a ekologického zdroja a lovu.

Nutričné vlastnosti:

  • Kelp obsahuje až 70 rôznych minerálov a stopových prvkov, enzýmov, rastových hormónov, vitamínov a proteínov - viac minerálov a proteínov ako akákoľvek iná potrava. Obzvlášť je bohatý na vitamíny B, ktoré sú nevyhnutné pre metabolizmus tukov a bielkovín. Jód, v morskej riase Kelp, je prítomný vo forme, ktorá je pre organizmus ľahko využiteľná (bio-availability).
  • Pridajte malú štipku do jedla alebo nápoja, alebo používajte ako náhradu soli. Výborne sa hodí k rybám, zelenine alebo paradajkovej šťave. Ak trpíte na ochorenie štítnej žľazy konzultujte užívanie so svojím lekárom.Upozornenie: Nekonzumujte tento produkt, ak ste alergický na jód. Neprekračujte množstvo 1 čajová lyžička týždenne.

ZLOŽENIE: BIO KELP morké riasy v prášku (RAW - tepelne neupravované)
Môže obsahovať stopy rýb alebo kôrovcov.

POUŽITIE: Pridajte malú štipku do jedla alebo nápoja, alebo používajte ako náhradu soli. Výborne sa hodí k rybám, zelenine alebo paradajkovej šťave. Ak trpíte na ochorenie štítnej žľazy, konzultujte užívanie kelpu so svojím lekárom.

UPOZORNENIE: Nekonzumujte tento produkt, ak ste alergickí na jód. Neprekračujte množstvo 1 čajová lyžička týždenne.

SKLADOVANIE: skladujte v suchu

KRAJINA PÔVODU: Nový Zéland

Súvisiace produkty