Výrobca: EkoMedicaSk
Kód produktu: 1970
EAN 5902596671426
Dodanie: 1-3 dni
8.60€
Bez DPH: 7.82€
Varianty

Množstvo

Šťava z cvikle obsahuje mnoho vitamínov a minerálov. Veľké množstvo vitamínu C z nej robí výborný prostriedok na podporu imunitného systému.

  • najdôležitejším antioxidantom nachádzajúcim sa v cvikle je vitamín E. Pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom a účinkami voľných radikálov, čím napomáha spomaľovať starnutie.
  • cvikla pomáha podporovať aj činnosť nervového systému a zlepšuje hojenie rán. Vďaka vláknine pomáha cviklová šťava upravovať činnosť čriev a pomáha proti zápche a hnačke. Podporuje činnosť žalúdka, žlčníka i pečene.
  • železo obsiahnuté v cviklovej šťave podporuje tvorbu červených krviniek a prečisťuje krv. Okrem toho obsahuje cvikla ešte množstvo stopových prvkov a minerálnych látok ako sú horčík, zinok, vápnik, jód a meď, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu. Cvikla má protisklerotické účinky a pozitívne pôsobí na tvorbu inzulínu.

  • cvikla má najvyšší obsah kremíku, ktorý je nazývaný minerálom krásy. Je dôležitý pre tvorbu a pevnosť väzov a kostí. Stará sa o zdravé cievy, pružnú pokožku, pevné vlasy a nechty. Bohato zastúpená v cvikle je tiež kyselina listová potrebná pre okysličovanie buniek a obnovu buniek. U žien podporuje plodnosť a v tehotenstve zdravý vývoj plodu. Cvikla je veľmi dobrá pre ženy v menopauze alebo pre úpravu menštruačného cyklu.

POUŽITIE: vypiť 25ml 1 - 2krát denne minimálne pol hodiny pred jedlom. Pred použitím pretrepať. Výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy by sa mali poradiť so svojim lekárom.

UPOZORNENIE: pre vysoký obsah kyseliny šťavelovej nie je dobré jesť viac ako 200 g cvikle denne, alebo vypiť viac ako 100 ml cviklovej šťavy. Nadmerné užívanie cvikle môže spôsobiť nevoľnosť a závrate. Cvikla nie je vhodná pre ľudí s močovými kameňmi a pre diabetikov, obsahuje totiž pomerne veľa sacharózy. Je nutné upozorniť, že počas konzumácie cvikly dochádza k zafarbeniu stolice a moču do červena. Nie je to známkou choroby, ale naopak dobrej funkčnosti ľadvín a trávenia.

ZLOŽENIE: 100 % šťava z cvikly (Beta Vulgaris), extrakt camu camu (Myrciaria dubia) vrátane prírodného vitamínu C. Bez chemických konzervantov a prídavkov cukru. Obsahuje prirodzene sa vyskytujúce cukry. Pasterizované šetrnou pasterizáciou.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100ML:

  • Energia: 34 kcal/98 kJ
  • Sacharidy: 7,0 g (z toho cukry: 3,5 g)
  • Bielkoviny: 0,6 g
  • Tuk: 0,2 g
  • Soľ: 0 g

SKLADOVANIE: Po otvorení skladujte v chladničke, spotrebujte do troch týždňov od otvorenia. Uchovávať mimo dosah malých detí. Chrániť pred priamym slnkom. Usadenina na dne fľaše nie je závadou. Farba, vôňa a chuť sa môže mierne odlišovať v závislosti od výrobnej šarže.

KRAJINA PÔVODU: Slovenská Republika

ZDROJ: www.ekomedica.sk