Výrobca: Chicza
Kód produktu: 2624
EAN 7503011006236
Dodanie: 1-3 dni
2.20€
Bez DPH: 1.83€
Varianty

Množstvo

Prírodná žuvačka v bio kvalite, kávová príchuť.

Hlavnou zložkou je gumový základ, ktorý pochádza zo stromu Chicozapote z mayskeho daždového pralesa.

Pri výrobe žuvačky Chicza sa guma chicle taví spolu s prírodnými voskami a pretvára sa na gumový základ. Keď je gumový základ ešte horúci, mieša sa s biosladidlami (medzi iným so vždy zdravým agávovým sirupom s nízkym glykemickým indexom) a prírodnými arómami, a potom sa lisuje a tvaruje na žuvačkové prúžky.

Aj keď sa zdá byť jednoduché používať výlučne prírodné ingrediencie a procesy, výsledný produkt je vzácnou výnimkou vo zväčša umelom svete žuvačiek. Bežne dostupné žuvačky typicky obsahujú najviac 5-7 % gumového základu, ak vôbec nejaký. Zvyšok produktu je umelý, vyrobený z polymérov na báze ropy, t.j. plastov. To je malé množstvo v porovnaní so 40 % organickým základom žuvačky Chicza.

Prírodná chuť žuvačky Chicza sa snaží zachytávať chuť čerstvého a divého ovocia, byliniek a korení a originálnu gumovú a žuvaciu konzistenciu, ktorú môže dať len prírodná guma. Jednou z veľkých výhod zloženia žuvačky Chicza je biologická odbúrateľnosť. Po jej použití sa jej všetky prírodné zložky premenia na prach v priebehu niekoľkých týždňov. (V skutočnosti môže dokonca zlepšiť zloženie kompostu).

BIO žuvačky značky Chicza, ktoré pochádzajú zo spravodlivého obchodu (Fair Trade).

ZLOŽENIE: sušená trstinová šťava 37%*, gumový základ 35%* (obsahuje E170 Calcium Carbonate), glukóza 24%*, agavový sirup 3%*, príchuť káva*

OBSAH BALENIA: 30g (žuvačka pripomína čokoládu - má 12 tabuliek)

SKLADOVANIE: skladujte v suchu

KRAJINA PÔVODU: Mexiko