Výrobca: Yellow & Blue
Kód produktu: 1084
Dodanie: 1-3 dni
38.00€
Bez DPH: 31.67€
Varianty

Množstvo

Do všetkých typov domácich umývačiek. Na rozdiel od konvenčných prostriedkov neobsahuje fosfáty, syntetické vône, enzýmy a optické zjasňovače.

Gél do umývačky riadu so zvýšeným obsahom extraktu z mydlových orechov účinne odstraňuje nečistoty.

Je v ňom použitý prírodný tenzid, ktorý výborne odmasťuje a jedlá sóda prispieva k odstráneniu zaschnutých zvyškov jedla. Gél je nedráždivý a šetrný k prírodnému prostrediu. Jemne vonia vďaka pridanej BIO pomarančovej silici.

 • Gél do umývačky so zdokonaleným umývacím výkonom a zároveň maximálne šetrným zložením je ideálnym riešením, ak chcete umývať už pri 40 °C.
 • 98 % zložiek gélu je získaných v prírode. Je skvelým riešením pre vás, ktorým na zložení umývacích prostriedkov naozaj záleží. Účinná receptúra je založená na extrakte z mydlových orechov. Mydlové orechy obsahujú saponín, 100 % prírodný tenzid, ktorý na seba ľahko viaže nečistoty. Obsahuje navyše úplne nový tenzid alkylpolyglukozid, ktorý sa vyrába zo škrobu a olejov.
 • Gél je vyvinutý na čisto rastlinnej báze a neobsahuje žiadne živočíšne zložky - VEGAN.
 • Gél na jemné prevoňanie obsahuje iba BIO pomarančovú silicu. Získava sa lisovaním z oplodia zrelých sicílskych pomarančov. Silica prirodzene odmasťuje a neutralizuje nežiadúce pachy.
 • Gél sa v prírode ľahko odbúrava. Spĺňa prísne kritéria najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.

Základom je výťažok z mydlových orechov v biokvalite získaný najšetrnejšou metódou extrakcie za studena. Účinný prostriedok do všetkých umývačiek riadu si poradí aj so silne znečisteným riadom.

 • na umývanie riadu v umývačke
 • pre všetky typy domácich umývačiek

DÁVKOVANIE: do zásobníka umývačky nalejte 25 ml prípravku (asi 3/4 uzáveru fľaše).

 • Pre dokonalý výsledok umývania odporúčame použiť regeneračnú soľ do umývačky riadu a leštidlo a presné zistenie hodnoty tvrdosti vody, nastavenie tvrdosti vody na umývačke podľa návodu konkrétneho výrobcu.

Pri silne znečistenom riade:

 • dávkujte celý uzáver fľaše
 • pridajte lyžicu Odstraňovača vodného kameňa– kyseliny citrónovej, ktorá zbaví umývačku vodného kameňa
 • účinky gélu zosilní aj Bika – jedlá sóda, ktorá zbaví umývačku aj prípadného zápachu.

ZLOŽENIE: < 15 % extrakt z mydlových orechov, chelačné činidlo (GLDA), citrónan sodný, hydrogénuhličitan sodný (jedlá sóda), uhličitan sodný (pracia sóda), glycerol, xantánová guma, < 5 % neiónové povrchovo aktívne látky, prírodná pomarančová silica v biokvalite (Citrus sinensis), d-limonene

Výrobok neobsahuje ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzýmy, optické rozjasňovače, syntetické parfumy ani farbivá.

DODATOK: suroviny sa volia tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty. Netestujeme na zvieratách.

INFO: Obsahuje: d-limonen. Môže vyvolať alergickú reakciu.

UPOZORNENIE: Obsahuje: parfum (CITRAL, D-LIMONENE). Uverejnený zoznam zložiek nájdete na www.tierraverde.sk. POZOR. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť. Obsahuje citrónový olej. Môže vyvolať alergickú reakciu. Likvidácia: použitý obal po vypláchnutí odovzdajte do triedeného komunálneho odpadu, zvyšok nespotrebovaného výrobku odstráňte s prebytkom vody do kanalizácie.

KRAJINA PÔVODU: Česká Republika


MOŽNO VÁS ZAUJÍMA:

 • Prečo gél na riad neobsahuje rovno 100 % prírodných surovín? 

Gél po novom obsahuje chelačné činidlo. Pomáha zmäkčiť vodu a odstrániť nežiadúce zlúčeniny. Táto látka je 85 % prírodného pôvodu a je ďalej chemicky upravená, aby bola čo najviac účinná. Vďaka tomu dokáže okrem iónov Ca2+ a Mg2+ (hlavné zlúčeniny spôsobujúce tvrdosť vody) odstrániť aj ióny Cu2+, Fe2+, Fe3+, Mn2+ a Zn2+. Tieto ióny znehodnocujú vzhľad, chuť, pach a farbu vody (železo farbí do hrdzava, mangán do hneda až na čierno). Použité chelačné činidlo je úplne odbúrateľné a nahrádza menej účinné činidlo EDDS.

 • Čo spôsobuje biely povlak na riade a ako sa ho zbaviť?

Povlak spôsobujú usadené minerály z vody. Je vhodné používať Leštidlo do umývačky riadu, pravidelne dopĺňať Regeneračnú soľ do umývačky riadu a čistiť filter aj celú umývačku. Pokiaľ na riade biely povlak aj napriek tomu zostáva, znamená to, že voda je príliš tvrdá a zvyšky vápnika a horčíka sa usadzujú na riade a vnútorných častiach umývačky. V tom prípade je nevyhnutné správne nastaviť hodnotu tvrdosti vody na spotrebiči.

Na zistenie hodnoty tvrdosti vody a následné presné nastavenie umývačky (podľa tabuľky tvrdosti vody v návode k umývačke) môžete použiť Testovací pásik na určenie tvrdosti vodyalebo vám pomôže miestna vodáreň či poskytovateľ vody.