Výrobca: Dragon Superfoods
Kód produktu: 1225
EAN 3800225476942
Dodanie: 1-3 dni
3.95€
Bez DPH: 3.29€

Množstvo

Kakaové maslo sa získava lisovaním surovej kakaovej hmoty, ktorú získame z nepražených kakaových bôbov, lisovanie sa vykonáva za nízkej teploty - nedochádza tak k strate dôležitých živín a enzýmov, maslo je tepelne stabilné, obsahuje prírodné antioxidanty a uchováva si jemnú vôňu a chuť podobnej čokolády.

Kakaové maslo je tuk, ktorý sa získava z kakaových bôbov. Pri bežnej izbovej teplote má pevnú konzistenciu. Topí sa približne pri rovnakej teplote, akú má ľudské telo (34 – 36,5 °C). Má bielu až žltastú farbu. Chuť a vôňa sú jemne čokoládové (ale naozaj len jemne, žiadna výrazná čokoládová chuť)

Neobsahuje takmer žiadne sacharidy, bielkoviny ani vlákninu. Je to čistý, 100%-ný tuk. Preto má aj veľmi vysokú energetickú hodnotu. Približne 60% tvorí nasýtený tuk, a tak by sa to s konzumáciou kakaového masla nemalo preháňať. Nasýtené tuky by mali tvoriť najviac asi 7% nášho denného energetického príjmu (podľa odporúčania American Heart Association). Kakaové maslo obsahuje len stopy kofeínu a teobromínov, ktoré sa nachádzajú v celých kakaových bôboch. Obsahuje tiež vitamín K a vitamín E, ale nie významné množstvo.

POUŽITIE: používa sa na výrobu čokolády, vhodné aj na starostlivosť o pleť, či telo

ZLOŽENIE: 100% čisté bio kakaové maslo za studena lisované

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100G:

  • Energia: 3700kJ/900kcal
  • Tuky: 100g (z toho nasýtené mastné kyseliny: 60g)
  • Sacharidy: 0g (z toho cukry: 0g)
  • Vláknina: 0g
  • Bielkoviny: 0g
  • Soľ: 0,1g

SKLADOVANIE: skladujte v chlade a v suchu a tme

KRAJINA PÔVODU: Bulharsko