Výrobca: Health Link
Kód produktu: 2920
EAN 8594046601410
Dodanie: 1-3 dni
7.69€
Bez DPH: 6.41€

Množstvo

Kakaové maslo sa získava lisovaním surovej kakaovej hmoty, ktorú získame z nepražených kakaových bôbov Criollo. Lisovanie sa vykonáva za nízkej teploty - nedochádza tak k strate dôležitých živín a enzýmov, maslo je tepelne stabilné, obsahuje prírodné antioxidanty, ktoré zabraňujú žltnutiu, a uchováva si jemnú vôňu a chuť horkej čokolády.

Kakaové maslo je tuk, ktorý sa získava z kakaových bôbov. Pri bežnej izbovej teplote má pevnú konzistenciu. Topí sa približne pri rovnakej teplote, akú má ľudské telo (34 – 36,5 °C). Má bielu až žltastú farbu. Chuť a vôňa sú jemne čokoládové (ale naozaj len jemne, žiadna výrazná čokoládová chuť)

Neobsahuje takmer žiadne sacharidy, bielkoviny ani vlákninu. Je to čistý, 100%-ný tuk. Preto má aj veľmi vysokú energetickú hodnotu. Približne 60% tvorí nasýtený tuk, a tak by sa to s konzumáciou kakaového masla nemalo preháňať. Nasýtené tuky by mali tvoriť najviac asi 7% nášho denného energetického príjmu (podľa odporúčania American Heart Association). Kakaové maslo obsahuje len stopy kofeínu a teobromínov, ktoré sa nachádzajú v celých kakaových bôboch. Obsahuje tiež vitamín K a vitamín E, ale nie významné množstvo.

POUŽITIE: používa sa na výrobu čokolády, vhodné aj na starostlivosť o pleť,či telo

ZLOŽENIE: bio kakaové maslo

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100G:

  • Energia: 3750kJ / 895,7kcal
  • Tuky: 99g (z toho nasýtené mastné kyseliny: 65g)
  • Sacharidy: 0,1g (z toho cukry: 0g)
  • Bielkoviny: 0,17g
  • Soľ: 0,1g

SKLADOVANIE: skladujte v chlade a v suchu pri relatívnej vlhkosti do 60% v uzavretom obale. Chránťe pred priamym slnečným žiarením.

KRAJINA PÔVODU: Peru