Výrobca: Sum
Kód produktu: 2766
EAN 8588005215749
Dodanie: 1-3 dni
6.20€
Bez DPH: 5.17€

Množstvo

Kakauko je konopný proteínový nápoj v prášku určený pre veľkých aj malých, ochutený bio prírodnými surovinami ako kakao, vanilka, pravá ceylonská škorica, ozajstná vanilka a osladený jednou z najekologickejších alternatív cukru - nektárom z kokosových kvetov.

Bez akýchkoľvek umelých príchutí, konzervantov, protihrudkujúcich látok, farbív či iných umelých prísad... nič také. Iba ozajstné suroviny v tej najčistejšej podobe.

Pre porovnanie s bežnými čokoládovými nápojmi určenými pre deti obsahuje približne: 5 x viac bielkovín, 2,5 x menej cukru a minimálne 1,5 x viac kakaa

POUŽITIE: 15 g prášku zalejeme 200ml teplého mlieka (aj rastilnné), dobre zamiešame a vychutnávame

ZLOŽENIE: bio konopný proteínový prášok (natural, raw, 50% podiel bielkovín), bio kakaový prášok odtučnený (obsah tuku do 12%, natural, nealkalizovaný), bio cukor z kokosových kvetov, bio ceylonská škorica, bio vanilkový extrakt.

Konopný proteínový prášok, raw, bio:
Konopné semienko je významný rastlinný zdroj komplexných plnohodnotných bielkovín, obsahuje všetkých 20 základných aminokyselín (vrátane všetkých 8 esenciálnych). Konopný proteínový prášok s prirodzene nízkym obsahom sacharidov, ale bohatý na bielkoviny a vlákninu, je vyrobený zo semienka po vylisovaní oleja iba šetrným spôsobom mletia a preosievania bez tepelnej degradácie či chemickej extrakcie. Neobsahuje žiadne známe alergény. Výborný zdroj bielkovín nie len pre aktívnych ľudí  a športovcov, ale aj ľudí s intoleranciou či alergiami na iné zdroje bielkovín (ako napr. potraviny s obsahom lepku, arašidov, sóje, mlieka či vajec) alebo pre vegánov a vegetariánov. Konopný proteínový prášok je okrem toho je výnimočným zdrojom vitamínov skupiny B a takisto stopových prvkov ako železo, magnézium, mangán, zinok, fosfor, draslík.

Kakao bio, natural, nealkalizované:
Kakao, tiež nazývané "pokrm bohov" je známe ako výnimočný zdroj antioxidantov (flavonoidov), minimálne spracované kakao (tkzv. natural, teda nealkalizované) ich obsahuje samozrejme viac, ako v európe bežné, alkalizované tmavé kakao holandského typu. Kakao okrem toho patrí medzi bežne chemicky ošetrované plodiny. Bio kakao (okrem toho vysokej kvality a s certifikáciou pôvodu) je zárukou, že pri pestovaní neboli použité nebezpečné chemické pesticídy či hnojivá, a ani pri spracovaní neboli použité akékoľvek neekologické metódy či prostriedky. Zabudnite na bežné presladené nápoje s troškou kakaového prášku!

Cukor z kokosových kvetov, bio:
Cukor z kokosových kvetov je prírodné sladidlo tradične vyrábané zo šťavy kokosových kvetov šetrným zahrievaním a sušením, nie je rafinovaný, zachováva si tak chuťové aj výživové kvality pôvodnej šťavy. Výsledný produkt je sladký približne ako bežný cukor, avšak je lahodnej chuti a zďaleka nezaťažuje tak organizmus ako bežné sladidlá (glykemický index GI=35 max). Oproti stévii poskytuje organizmu dostatok energie pre všetky aktivity.

Ceylonská škorica, bio:
Ceylonská (cejlonská) škorica je jemnejšej chuti ako bežná škorica, tiež má svetlejšiu farbu. Výnimočná je však vďaka extrémne nízkemu obsahu kumarínu.

Vanilkový extrakt bio:
Získaný z pravej vanilky, pestovanej v kontrolovanom ekologickom poľnohospodárstve. Znamená to najmä zachovaný ekosystém a žiadne chemikálie - nie len vo výslednom produkte ale aj v lokalite, kde sa vanilka pestuje. Kúpou produktu s ekologicky pestovanými surovinami prispievate k zachovaniu ekosystémov v týchto lokalitách. A k mnohému ďalšiemu. To dáva zmysel.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100G:

  • Energia: 1474Kj / 351Kcal
  • Tuky: 7 g (z toho nasýtené mastné kyseliny: 3g)
  • Sacharidy: 38g (z toho cukry: 32g)
  • Vláknina: 18g
  • Bielkoviny: 25g
  • Soľ*: 0,06g

*Bez prídavku soli. Soľ je obsiahnutá v potravine len v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíku.

SKLADOVANIE: po otvorení skladujte v chlade

KRAJINA PÔVODU: mimo EÚ