Výrobca: Yellow & Blue
Kód produktu: 1092
Dodanie: 1-3 dni
7.70€
Bez DPH: 6.42€
Varianty

Množstvo

PUER - Soľ na škvrny, bieliaci prostriedok a odstraňovač škvŕn na bielizeň na báze aktívneho kyslíka

Pri praní bieleho prádla s mydlovými orechmi doporučujeme použitie prípravku PUER, pretože orechy neobsahujú chemické bieliace látky ako bežné prášky na pranie (preto sú tiež šetrné k farebnému prádlu).

PUER je sóda obohatená o kyslík. Použitím sa rozkladá na vodu, kyslík a uhličitan sodný. Je úplne biologicky odbúrateľný, a je preto ekologickou alternatívou bieliacich prípravkov na báze chlóru. Naviac má tiež účinky antimikrobiálne.

 • bieli biele prádlo, zabraňuje jeho šednutiu
 • rozjasňuje zašlú bielu farbu
 • má antimikrobiálne vlastnosti
 • odstraňuje organické škvrny zo stálofarebného prádla
 • neobsahuje optické zjasňovacie látky ani chlór
 • pri zahriatí vo vode sa rozkladá na sódu, vodu a kyslík
 • biologicky rozložiteľný

ZLOŽENIE: 100% perkarbonát sodný (sóda obohatená kyslíkom)

* Aby Puer správne účinkoval, zalejte ho vodou pri teplote 40 ° C a viac. V studenej vode sa prášok nerozpustí a neaktivuje.

Suroviny v produkte sú volené tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí i planéty. Netestuje sa na zvieratách. Tento výrobok neobsahuje chemické optické zjasňovače, enzýmy, TAED ani chlórové bielidlá.

POUŽITIE:

 • pranie bieleho prádla v práčke - pridajte 1-2 lyžice do zásobníka na prací prášok.
 • namáčanie silne znečisteného prádla - rozpustite 1-2 lyžice prášku v teplej vode, bielizeň nechajte namočenú najlepšie cez noc. Potom vodu vylejte a perte ako obvykle. Čím je voda teplejšia, tým lepší účinok
 • čistenie WC - do misy nalejte konvicu horúcej vody (v studenej vode sa prášok nerozpustí a nezaktivuje) a vsypte 1-2 lyžice prášku PUER. Nechajte cca 10 minút rozpustiť, potom kefou misu umyte. Pri usadenom vodnom kameni nechajte pôsobiť cez noc. Pre zvýšenie čistiaceho účinku pridajte lyžicu odstraňovača vodného kameňa YELLOW & BLUE alebo pol hrnčeka teplého octu.
 • čistenie odtokov drezu, umývadiel a vaní - do odtoku nasypte 1-2 lyžice prášku PUER a zalejte hrnčekom teplého octu. Ocot s práškom vytvorí penu a rozpustí mastné usadeniny. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom zalejte teplou vodou.
 • vhodný tiež k čisteniu silne znečistených vaní a umývadiel a k likvidácii kúpeľňových plesní.

KRAJINA PÔVODU: Česká RepublikaBEZPEČNOSŤ:

Obsahuje: 30 % a viac bieliacich činidiel na báze kyslíku.

Nebezpečné látky: uhličitan sodný, zlúčenina s hydrogen-peroxidom.

Likvidácia: Nespotrebovaný výrobok odovzdajte v zbernom mieste pre zvláštne alebo nebezpečné odpady. Použitý obal po dôkladnom vyprázdnení/vypláchnutí odovzdajte do triedeného odpadu.

NEBEZPEČENSTVO: Môže prispieť k rozšíreniu požiaru; oxidačné činidlo. Škodlivý po požití. Spôsobuje vážne poškodenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte mimo dosahu tepla, horúcich povrchov, iskier, otvoreného ohňa a iných zdrojov zapálenia. Pri manipulácii s prípravkom nefajčite. Prijmite opatrenia na zabránenie zmiešania s horľavými materiálmi. Noste ochranné rukavice/ochranné okuliare.

 • PRI ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Okamžite volajte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM (+421 2 5477 4166). Uchovávajte na suchom mieste pri teplote nepresahujúcej 40 °C.