Výrobca: Yellow & Blue
Kód produktu: 1564
EAN 8594165000439
Dodanie: 1-3 dni
9.80€
Bez DPH: 8.17€

Množstvo

Koncentrovaný gél s lanolínom na šetrné a ekologické pranie vlny a funkčného textilu z Merino vlny. Jeho základom je extrakt z mydlových orechov v biokvalite. Jeden liter gélu postačí až na 33 praní.

Základom nášho pracieho gélu je výťažok z mydlových orechov získaný najšetrnejšou metódou extrakcie za studena. Vďaka zložke lanolín udržuje vlákna vlny pružné aj pri opakovanom praní.

Lanolín je látka, ktorá sa prirodzene tvorí na srsti oviec a zaisťuje tepelne izolačné vlastnosti a vodeodolnosť vlny.

Koncentrát je vynikajúce riešenie pre vás (neplatíte za zbytočnú vodu) a prírodu (menej obalového materiálu aj paliva na prepravu)

POUŽITIE:

  • vlnený textil (svetre, ponožky, detské body)
  • funkčné športové oblečenie z merinovlny (tričká, tielka, spodná bielizeň)
DÁVKOVANIE na pranie 4 -5 kg bielizne:

  • v práčke: 30 ml (objem uzáveru fľaše) na prací cyklus (volíme program na vlnu/ručné pranie)
  • ručné pranie: cca ½ uzáveru na praciu dávku (pozor na teplotu vody, aby sa vám bielizeň nezrazila)

Pri tvrdej vode: 

  • najvhodnejšie je použiť Zmäkčovač vody alebo dávku pracieho gélu zvýšime až na 60 ml tvrdosť vody ľahko určíme pomocou Testovacieho pásiku

Pri väčšom znečistení bielizne:

  • bielizeň pred samotným praním necháme odmočiť niekoľko desitok minút škvrny ošetríme pred praním buď Žlčovým mydlom alebo Olivovým mydlom s citrónovým extraktom
Teplota prania:

  • vlna a merino sú veľmi citlivé na zmenu teploty, ľahko sa zráža, ideálna teplota na pranie je 30 °C

ZLOŽENIE: 5 – 15 % neiónový tenzid rastlinného pôvodu, 5 – 15 % extrakt z mydlových orechov; lanolín, chelačné činidlo (EDDS), benzoan sodný, denaturovaný lieh, xantánová guma.

UPOZORNENIE: Suroviny v drogérií sa volia tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí i planéty. Pri výrobe produktov sa používa revitalizovaná voda. Netestuje sa na zvieratách. Výrobok neobsahuje syntetickú parfumáciu ani farbivá.

BEZPEČNOSŤ: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nespotrebovaný obsah zrieďte vodou a vylejte do kanalizácie. Použitý obal po dôkladnom vypláchnutí odovzdajte do triedeného odpadu.

KRAJINA PÔVODU: Česká Republika