Výrobca: Tierra Verde
Kód produktu: 332
Dodanie: 1-3 dni
5.99€
Bez DPH: 4.99€
Varianty

Množstvo

Tekuté mydlo na ruky s vôňou levandule.

Tekuté mydlo na ruky sa postará o vaše každodenné dôkladné umývanie i jemnú starostlivosť. 

Vďaka svojmu šetrnému zloženiu pokožku:

  • nevysušuje
  • nenarušujek
  • nedráždi
Vaše ruky tak zostanú prirodzene hebké, aj keď sa umývate často. Zloženie mydla je inšpirované prírodou, vyrobené z extraktu mydlových orechov a ďalších netoxických a šetrných zložiek, ktoré sú vhodné pre normálnu i citlivú pokožku.

Mydlo prešlo úspešne dermatologickým testovaním štátneho zdravotného ústavu na kožnú znášanlivosť na ľuďoch.

Základná zložka z mydlových orechov je získavaná tou najšetrnejšou metódou extrakcie za studena. MYDLOVÉ ORECHY pochádzajú zo severu Indie, z podhoria Himalájí. Pre svoj prirodzene vysoký obsah saponínov boli v oblastiach pôvodu tradične využívané na pranie a hygienu. Vďaka svojej jemnosti sú vhodné aj pre pokožku náchylnú na alergie či ekzémy a pre malé deti. V tomto prípade však odporúčame zvážiť prítomnosť výťažku z levandule. Niektorí ľudia na ňu môžu reagovať veľmi citlivo.

ZLOŽENIE: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Ethanol, Glycerin, Xanthan Gum, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sapindus Mukorossi Peel Extract, Lavandula Intermedia Flower Extract.

CHEMICKÝ MINIMALIZMUS: Suroviny sú volené tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí i planéty. Pri výrobe produktov sa používa revitalizovaná vodu. Netestuje sa na zvieratách. Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickú parfumáciu ani farbivá.

UPOZORNENIE: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nespotrebovaný obsah zrieďte vodou a vylejte do kanalizácie.

TIP: tekuté mydlo na ruky zakúpite aj v bezobalovej predajni u nás :) link: https://www.biosen.sk/bez-obalu

KRAJINA PÔVODU: Česká Republika


Prečo je drogéria z mydlových orechov ekologická a zároveň etická?

  • Orechy pochádzajú z divoko rastúcich stromov. Nie sú teda pestované na plantážach, ktoré predstavujú pre tamojšiu krajinu záťaž. Zbierajú ich miestne ženy, ktorým táto práca poskytuje obživu a pomáha k nezávislosti. S  dodávateľmi je výrobca pravidelne v kontakte.

Ako môže byť "ekologická" surovina, ktorú treba prepravovať cez polku sveta?

  • Mydlové orechy sa prevážajú loďou, nie lietadlom. Krabice, v ktorých orechy dorazia, sa využívajú na ďalšie spracovanie. A ako už bolo povedané, odberom orechov podporuje výrobc rozvoj lokality, ktorá sa radí medzi krajiny tretieho sveta.