Výrobca: Chios masticha
Kód produktu: 2792
Dodanie: 1-3 dni
22.90€
Bez DPH: 19.08€

Množstvo

Masticha je chránené označenie pôvodu pre prírodnú živicu produkovanú výhradne na gréckom ostrove Chios. Bola, ako jedna z prvých, uznaná a zapísaná ES už v roku 2007 medzi zaručene tradičné špeciality. Jej získavanie, výroba a distribúcia je chránená.

Masticha sa získava vo forme kvapiek zo zárezov ako unikátna živica z kmeňa stromu Pistacia lentiscus (Pistácia mastixová). Kombinácia pôdy, mikroklímy, topológie a reliéfu tejto oblasti tvorí „tajomstvo“ exkluzivity. Surová masticha, prvá „žuvačka“, bola vo východnom stredomorí obľúbená ako prostriedok na čistenie zubov a osvieženie dychu. Okrem žuvania sa používa ako surovina vo farmácii, parfumérii, kozmetike a pri príprave potravín a nápojov. Je obľúbená a využívaná už od nepamäti nie len v Grécku ale aj okolitých štátoch.

Živica Chioská masticha prispieva k zdraviu tráviaceho traktu:

  • pôsobí antisepticky a antimykoticky v ústach ako aj v celom tráviacom trakte
  • pozitívne pôsobí na činnosť hrubého čreva
  • prináša úľavu pri pálení záhy a pri zápaloch pažeráka
  • prináša úľavu od bolesti žalúdka a priaznivo pôsobí pri zápale sliznice žalúdka, dvanástorníka a čriev
  • priaznivo a účinne pôsobí pri liečbe žalúdočných vredov a ďalších vredových ochoreniach (napr. vredy na dvanástniku)
  • priaznivo pôsobí na znižovanie cholesterolu

Účinne pôsobí proti oxidácii LDL (zlého cholesterolu) a tým ovplyvňuje výskyt aterosklerózy.

DÁVKOVANIE: (dospelí): 2-3g (zarovnaná čajová lyžička) riediť v pohári vody alebo džúsu. Tento výživový doplnok je vhodné konzumovať každé ráno ešte pred raňajkami. Odporúčaná denná dávka 3g.

ZLOŽENIE: masticha 60%, inulín 39% a prísada proti vysychaniu: silicon dioxide

SKLADOVANIE: skladujte v teplote do 19 stupňov bez dosahu priameho slnečného svetla. Pri vyšších teplotách sa prášok nepokazí, ale môže zmeniť svoju konzistenciu (môže sa „polepiť“).

UPOZORNENIE: Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je určené pre deti. Skladovať mimo dosahu detí!

  • Mastichové produkty môžu vo vzácnych prípadoch spôsobovať problémy ľuďom s alergiou na živicu. V takomto prípade odporúčame zvážiť jej používanie.

KRAJINA PÔVODU: Grécko

ZDROJ: www.planetayurveda.sk