Výrobca: Yellow & Blue
Kód produktu: 1710
Dodanie: 1-3 dni
0.60€
Bez DPH: 0.50€
Varianty

Množstvo

TENTO TOVAR JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ LEN V PREDAJNI. 

Stačí si doniesť vlastnú nádobu (akúkoľvek veľkosť) a my Vám prostriedok naplníme :) Šetrime našu planétu.


Prací prášok na bielu bielizeň je vďaka novej, vylepšenej receptúre šetrnejší k prírode a môže sa pochváliť lepším účinkom pri použití oveľa menšieho množstva. Praciu silu produktu podporuje prášok z namletých mydlových orechov, ktorý nahradil extrakt z rovnakej suroviny.

 • namiesto predchádzajúcich 50 g teraz na jednu praciu dávku stačí 15 g prášku. 
 • produkt tiež teraz obsahuje jedlú sódu, ktorá prirodzene pohlcuje nežiadúce pachy. 
 • zároveň zostáva neparfumovaný a môžete ho doplniť ľubovoľnou silicou, ktorá textil aj práčku príjemne prevonia. Prášok nie je vhodný na flísové materiály, pretože môže znižovať ich absorpčnú schopnosť.

Prípravok je dobre tolerovaný aj pokožkou detí do 3 rokov.  To vieme nielen z vlastných skúseností a ohlasov od našich zákazníkov, ale prášok získal aj pečiatku, že bol testovaný na kožnú znášanlivosť a je vhodný na pranie bielizne pre najmenšie deti. Testovanie prebehlo na ľuďoch :-)

POUŽITIE: 

 • na biele a stálofarebné textílie z prírodných vlákien i zmiešaných tkanín
 • detské oblečenie a látkové plienky (okrem flísových)
 • posteľné prádlo
 • pre pranie pri teplotách od 40˚C v pračke i v rukách.

DÁVKOVANIE:  15 g prášku (1 polievková lyžica) na prací cyklus, na 4-5 kg bielizne.

(Pokiaľ to materiál umožňuje, perieme najmenej na 40 °C (pre ľahšie rozpúšťanie napr. potu a mastnoty).


Pri tvrdej vode: 

 • Použijeme Zmäkčovač vody alebo dávku prášku zvýšime až na dvojnásobok, tvrdosť vody určíme Testovacím pásikom.

Škvrny:

 • Pred praním ošetríme Žlčovým mydlom alebo Olivovým mydlom s citrónovým extraktom (vegánsky variant).

Pri silnom znečistení:

 • Dávku prášku zvýšime až na dvojnásobok alebo bielizeň necháme pred praním odmočiť – rozpustíme 1 až 2 lyžice prášku PUER v teplej vode, namáčame najlepšie cez noc.

Na plákanie: 

 • Pridáme Plákadlo bielizne – neutralizuje pH plákacieho kúpeľa a vypláchne zvyšky nečistôt a pracích prostriedkov, ktoré môžu dráždiť pokožku.

ZLOŽENIE: > 30 % uhličitan sodný, 5-15 % perkarbonát sodný, 5-15 % silikát, 5-15 % hydrogénuhličitan sodný (sóda bikarbóna), citronan sodný; < 5 % prášok z mydlových orechov v biokvalite a prášok z olivového mydla (mydlo z olivového oleja, chlorid sodný).

UPOZORNENIE: Suroviny pre výrobu drogérie sa volia tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí a planéty. Netestuje sa na zvieratách. Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, chlór, opticky zjasňujúce látky ani syntetické parfumy, farbivá či enzýmy.

OBSAHUJE: 30 % a viac zeolity, 5 % alebo viac, avšak menej než 15 % bieliace činidlá na báze kyslíka. Zverejnený zoznam zložiek nájdete na www.tierraverde.sk. 

BEZPEČNOSŤ: VAROVANIE. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je nutná lekárska pomoc, majte po ruke obal alebo štítok výrobku. Uchovávajte mimo dosah detí. PRI ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú nasadené a pokiaľ ich je možné vybrať ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak pretrváva podráždenie očí: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie. Likvidácia: Nespotrebovaný výrobok odovzdajte na zbernom dvore pre zvláštne alebo nebezpečné odpady. Použitý obal po dôkladnom vyprázdnení/vypláchnutí odovzdajte do triedeného odpadu.

SKLADOVANIE: Skladujte v suchu pri teplote 5-25 °C.

KRAJINA PÔVODU: Česká Republika