Výrobca: Yellow & Blue
Kód produktu: 2121
EAN 8594165005878
Dodanie: 1-3 dni
8.40€
Bez DPH: 7.00€

Množstvo

Ekologický prostriedok na farebný textil vhodný aj na bielizeň pre najmenšie deti, alergikov a ekzematikov. Neobsahuje parfumáciu, ropné deriváty ani iné dráždivé zložky.

Prací prášok na farebnú bielizeň je vyrobený tak, aby obsahoval ingrediencie maximálne šetrné voči nášmu zdraviu aj životnému prostrediu. Jeho účinnosť podporuje prášok z mydlových orechov, ktoré príroda vybavila rastlinným saponátom (saponín), a vločky z olivového mydla.

Zloženie prášku umožňuje dávkovať jednu lyžicu prášku na prací dávku.

TIP: ak by ste si chceli prášok navoňať, stačí pridať pár kvapiek obľúbenej prírodnej silice (do pracej dávky alebo do nádoby, v ktorej produkt skladujete).

  • na flísové materiály odporúčame prací gél, prášok môže znižovať ich absorpčnú schopnosť.

POUŽITIE: 

  • na farebné textílie z prírodných vlákien aj zmesových tkanín
  • na pranie pri teplotách od 40 ˚C v práčke aj v rukách
  • vzhľadom na šetrné zloženie je vhodný aj na detské oblečenie a látkové plienky (plienky je nutné kvôli likvidácii baktérií prať pri teplote min. 60 °C a škvrny ošetriť vopred)

DÁVKOVANIE:  15 g prášku (1 polievková lyžica) na prací cyklus, na 4-5 kg bielizne.

(Pokiaľ to materiál umožňuje, perieme najmenej na 40 °C (pre ľahšie rozpúšťanie napr. potu a mastnoty).


Pri tvrdej vode: 

  • Použijeme Zmäkčovač vody alebo dávku prášku zvýšime až na dvojnásobok, tvrdosť vody určíme Testovacím pásikom.

Škvrny:

  • Pred praním ošetríme Žlčovým mydlom alebo Olivovým mydlom s citrónovým extraktom (vegánsky variant).

Pri silnom znečistení:

  • Dávku prášku zvýšime až na dvojnásobok alebo bielizeň necháme pred praním odmočiť – rozpustíme 1 až 2 lyžice prášku PUER v teplej vode, namáčame najlepšie cez noc.

Na plákanie: 

  • Pridáme Plákadlo bielizne – neutralizuje pH plákacieho kúpeľa a vypláchne zvyšky nečistôt a pracích prostriedkov, ktoré môžu dráždiť pokožku.

ZLOŽENIE: > 30% uhličitan sodný, 5-15% hydrogén uhličitan sodný (sóda bikarbóna), 5-15% silikát, citran sodný;  < 5% prášok z mydlových orechov v biokvalite a prášok z olivového mydla (mydlo z olivového oleja, chlorid sodný).

UPOZORNENIE: Suroviny pre výrobu drogérie sa volia tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí a planéty. Netestuje sa na zvieratách. Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, chlór, opticky zjasňujúce látky ani syntetické parfumy, farbivá či enzýmy.

OBSAHUJE: uhličitan sodný, silikát

BEZPEČNOSŤ: VAROVANIE. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je nutná lekárska pomoc, majte po ruke obal alebo štítok výrobku. Uchovávajte mimo dosah detí. PRI ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú nasadené a pokiaľ ich je možné vybrať ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak pretrváva podráždenie očí: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie. Likvidácia: Nespotrebovaný výrobok odovzdajte na zbernom dvore pre zvláštne alebo nebezpečné odpady. Použitý obal po dôkladnom vyprázdnení/vypláchnutí odovzdajte do triedeného odpadu.

SKLADOVANIE: Skladujte v suchu pri teplote 5-25 °C.

KRAJINA PÔVODU: Česká Republika