Výrobca: Medicura
Kód produktu: 994
EAN 4035129013101
Dodanie: 1-3 dni
9.69€
Bez DPH: 8.81€
Varianty

Množstvo

100% BIO šťava z plodov Goji (Kustovnice – Lycium Barbarum). Lepšia vstrebateľnosť, jednoduchšia konzumácia.

Goji (godži) sú sušené plody KUSTOVNICE (Lycium Barbarum). Goji majú sýto červenú farbu a sú veľké asi ako sušené hrozienka. Chuťou pripomínajú niečo medzi brusnicou, jablkom alebo šípkou. Goji rastú v úrodnej pôde himalájskych podhorí na stredne veľkých kríkoch.

Z nutričného hľadiska sú Goji asi tým najhodnotnejším ovocím na planéte! Obsahujú 18 druhov aminokyselín, vrátane všetkých osem esenciálnych aminokyselín (napr. tryptofan či isoleucin), 21 stopových prvkov (napríklad zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor), sú najbohatším zdrojom karoténoidov zo všetkých známych rastlín na Zemi (čo naznačuje už ich jasná červená farba). Čo sa týka beta-karoténu, sú vydatnejšie než mrkva. Ďalej obsahujú vitamíny C, B1, B2, B6 a E.


Pretože pri kontakte čerstvých Goji s pokožkou dochádza k oxidácii a ich sčernaniu, sú pri zbere ľahko strasené na plachty a potom usušené v polotieni, kým nestratia väčšinu vody. Tieto Goji nesú čínský certifikát Green Food, tzn. celý proces pestovania a spracovania je veľmi šetrný a striktne sa vyhýba umelému dosúšaniu a akémukoľvek použitiu chemikálií. Tým je dosiahnuté maximálnej „živosti“ sušených plodov a teda zachovanie ich najvyššej možnej nutričnej hodnoty. 

TIP: Z Goji šťavy ľahko pripravíte chutnú želatínu - Dajte variť šálku vody, pridajte prášok Agar Agar (z morkých rias) a prilejte trochu Goji šťavy. Krátko povarte a nechajte vychladnúť.

POUŽITIE: denne 25ml, samotná alebo zmiešaná s inou šťavou alebo vodou. Pred otvorením potriasť. Po otvorení skladovať v chlade a spotrebovať do 14 dní. Nie je náhradou pestrej stravy.

 Nevhodné pre deti do troch rokov.

ZLOŽENIE: 100% bio šťava z plodov Goji (nie z koncentrátu)

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100ML:

  • Energia: 243kJ / 57kcal
  • Tuky: 0,18g (z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,08g)
  • Sacharidy: 411g (z toho cukry: 10,8g)
  • Vláknina: 0,8g
  • Bielkoviny: 2,6g
  • Soľ: 0,08g

SKLADOVANIE: Po otvorení skladujte v chladničke, spotrebujte do 14 dní od otvorenia. Uchovávať mimo dosah malých detí. Chrániť pred priamym slnkom.

KRAJINA PÔVODU: Tibet (Čína)


Súvisiace produkty