Výrobca: Wolfberry
Kód produktu: 770
EAN 8594158030016
Dodanie: 1-3 dni
2.40€
Bez DPH: 2.00€

Množstvo

Goji (godži) sú sušené plody KUSTOVNICE (lycium barbarum). 

Majú sýto červenú farbu a sú veľké asi ako sušené hrozienka. Chuťou pripomínajú niečo medzi brusnicou, jablkom alebo šípkou. Goji rastú v úrodnej pôde himalájskych podhorí na stredne veľkých kríkoch.
Sušené na slnku. Nesírené! 

Z nutričného hľadiska sú Goji asi tým najhodnotnejším ovocím na planéte! 

Obsahujú 18 druhov aminokyselín, vrátane všetkých osem esenciálnych aminokyselín (napr. tryptofan či isoleucin), 21 stopových prvkov (napríklad zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor), sú najbohatším zdrojom karoténoidov zo všetkých známych rastlín na Zemi (čo naznačuje už ich jasná červená farba). Čo sa týka beta-karoténu, sú vydatnejšie než mrkva. Ďalej obsahujú vitamíny C, B1, B2, B6 a E.

  • pomáhajú spomaľovať predčasne starnutie
  • posilňujú imunitný systém a obranyschopnosť tela, majú protizápalové účinky a pomáhajú aj proti rôznym mikroorganizmom a plesniam
  • vplývajú na trávenie a tráviaci systém, pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu v krvi a celkovo zlepšujú funkciu a zdravie kardiovaskulárnej sústavy

DÁVKOVANIE: Goji sa konzumujú samotné ako mimoriadne zdravá pochúťka, alebo sa pridávajú do cereálnych zmesí k raňajkám. Skvelé je i pridávať goji do ovocných koktejlov a šejkov, ktorých základom môže byť trebárs super výživné konopné mlieko (z konopného semienka). Čínskou špecialitou je príprava čaju z Goji, podobne ako to my robíme so šípkami. Goji je možné zjesť i po vylúhovaní. Vedci tvrdia, že pre dosiahnutie blahodárnych účinkov stačí konzumovať 10 až 30 gramov denne (malá hrsť). 

Goji nie sú príliš bohaté na ovocné cukry a preto si po vysušení nezachovávajú mäkkosť ako napríklad hrozienka. Ak vám ich chrumkavá konzistencia nevyhovuje, stačí do sáčku vložiť čerstvý plátok jablka. Goji za deň absorbujú vlhkosť a sú mäkké. Často však zmäknú i po niekoľkých dňoch, keď je sáčok otvorený – absorbujú vlhkosť zo vzduchu.

ZLOŽENIE: sušené plody kustovnice čínskej 100% (cca 280ks v 50g)

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100G:

  • Energia: 1500 kJ / 358 kcal
  • Tuky: 1,1g (z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,5g)
  • Sacharidy: 70g (z toho cukry: 44g)
  • Vláknina: 2g
  • Bielkoviny: 14g
  • Soľ: 0g

SKLADOVANIE: skladujte v suchu a chlade

KRAJINA PÔVODU: Čína (balené v Českej Republike)